26.července 2007

Koně Jak jsem včera obsedal Sharisku

Sharisce byly dva roky už před nějakým časem a začala nám pomaličku na pastvě tloustnout a tak po dlouhém zvažování přišel čas obsedání.

Dostala včera na přední nožky své první podkovy a zároveň taky svoje vlastní uždění. U kování jsem bohužel nebyl, ale prý byla hodná a kovář ji prý chválil. Já jsem s ní pak absolvoval naše první uždění. Kdybych tvrdil, že se jí to železo v hubě líbilo, tak bych lhal, ale nesla to poměrně statečně.

Shariska

Shariska

Shariska

Nasedlanou a naužděnou jsem ji vzal na vazáku na obvyklou procházku. Trošku jí štvalo, že jí to železo zavazí v ožírání všeho zeleného, co bylo po cestě v dosahu, ale šla statečně a oddaně svému osudu. Nasedl jsem na ní po chvilce na polní cestě. Vypadalo to, že s tím nemá potíž a po chvíli jsme zkusili i trošku zaklusat. Mě nadšení z toho, jak jí to parádně jde, otupily moje smysly pro opatrnost a netrvalo dlouho a válel jsem se v poli. Shariska naštěstí nikam neutekla, ale počkala způsobně u mě, až vstanu a budeme pokračovat.

Dál jsme šli asi dvacet minut jen tak na vazáku na procházku. Pak jsem nasedl znovu. Nebyla ochotna jít se mnou na zádech dál ve směru a tak, abych jí nepůsobil hned na začátku nepříjemný zážitek vynucováním si svého, jsme se otočili směrem k domovu a šli zpět. Docela zvládala reagovat na drobné vedení (pokud ale udržovalo směr ke stájím) a bez problémů zvládala střídat krok, pomalý (a o to báječnější) klus i zastavování. Měla tendence se pouštět i do cválání, ale nechtěl jsem ji uhnat hned první den, takže jsme pěkně v klidu společně přijeli zase zpátky do stájí.

Byl to báječný zážitek.

Shariska

Shariska

Pokračování:Shariska - první vyjížďky pod sedlem


Přečteno: 3313x | Komentářů: 4x | Kategorie: Koně

Komentáře čtenářů

1. GRAVATAR - Liška26. 7. 2007 17:19:00
paráda, gratuluju:)
nevím, jestli bych měla odvahu sednout poprvé na koně sama někde v poli...
2. GRAVATAR - cerna.mamba.bill@seznam.czKarlice6. 8. 2007 20:41:00
ahoj. obsedat koniky moc dobre znam... ale vzdycky to nekdo odnesl :-D

Reklama ETARGET:

3. GRAVATAR - sokolik@sokolik.czSokolik7. 8. 2007 7:51:00
Tak to nám se to podařilo více než dobře. Teď mám největší problém v tom, že kobylka má spoustu chuti a energie a běhala by se mnou po lesích, ale ještě nemá dostatečný věk (tedy není dostatečně anatomicky vyvynutá) a mohla by jí přehnaná zátěž ublížit. Tak bojuju hlavně sám se sebou, abych se krotil... :)
4. GRAVATAR - asteway@baileymail.xyzasteway18. 3. 2023 20:32:00
<a href=http://buycialis.buzz>buy generic cialis online</a> Therapy for menopausal symptoms during and after treatment for breast cancer Safety considerations

Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]