30.srpna 2007

Vandrování Vandr – Jeseníky 2007

Včera (tedy vlastně předevčírem) jsme se vrátili z vandru po Jeseníkách. Oproti loňsku nás nevyhnal déšť a špatné počasí a tak jsme si to náležitě užili.

Vyrazili jsme v pátek odpoledne vlakem do Zlatých hor, kde jsme již skoro za tmy vyrazili směrem na zříceninu Edelštejn. I přes to, že jsme se ke spánku ukládali v polovině kopce, našli jsme potmě téměř rovné místečko, kde se nám za zurčení potůčku krásně spalo.

V sobotu jsme pokračovali přes Rejvíz na rozhlednu Zlatý Chlum a následně našli opět krásně rovné místečko ke spánku v kopci u Čertových kamenů.

V noci trošku sprchlo, ale ráno nás opět vítala slunečná obloha. Sbalili jsme se, přeběhli rychle po zelené kolem Jeseníku a přes Bezručův pramen jsme došli až k Lázním Jeseník. Lázně Jeseník vypadají už od pohledu moc krásně a nabízejí i širokou škálu sportovního a turistického vyžití. Vyšplhali jsme se tedy na Riperův kámen, kde jsme dali oběd. Dál jsme potom seběhli na Pod Sokolí, Žulový Vrch, Paseky a došli až do Vápené, kde se nám těsně před Nýznerovem podařilo najít asi nejlepší místo ke spaní. Celá Vápená a Nýznerov se mi moc líbila, protože to byla jedna velká koňská pastvina (tedy mnoho velkých).

Z Nýznerova jsme po tom pokračovali na Nýznerovské vodopády, které jsou moc krásné. Po zelené jsme se potom vyšplhali na Smrk, kde se nám ztratil Komár a tak jsme na něj přes hodinu čekali, než potkal nějaké místní horaly, aby ho dovedli k nám. Pod Smrkem jsme se najedli a vyrazili potom podél hranic na Chatu Paprsek, kde jsme naposledy spali.

Protože plán, že bychom došli až na Kralický Sněžník už nebyl moc reálný, rozhodli jsme se druhý den sejít do Starého Města na vlak do Brna a následně poslední den společné dovolené strávit dokončením podlahy v Čermákovicích na naší boudě.

Celkově se nám vandr podařil i přes to, že mně ze začátku všichni nadávali, kam je to ženu a proč pořád do kopce, ale nakonec jsme byli rádi, že jsme všechno pěkně zdolali a že jsme nikde nezmokli.

PS: Taky jsme cestou řešili, jak se jinak (cizím slovem) řekne uhlák (tedy vagónek, co veze uhlí pro lokomotivu). A už to víme!

Ve fotoarchivu jsou jak fotky z Jeseníků, tak z Čermákovic.


Přečteno: 2468x | Komentářů: 0x | Kategorie: Vandrování

Komentáře čtenářů

Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]