28.prosince 2007

PC a internet Jak Ajtík hlupáka ze sebe udělal

To se mi zase jednou něco povedlo. Těsně před Vánoci jsme jsme dostali připojení internetu od UPC. Přijel technik, byl rád, že máme všechno připravené a tak jen připojil modem a všechno hned fugovalo. Byl rád, že mohl za 5 minut odjet a dohnat tak časový deficit, který získal u minulých zákazníků.

Všechno fungovalo do soboty 22. prosince (tedy první nepracovní den), když jsem se pokusil přepojit síť na jiný router. Znale věci jsem zrestartoval i modem, aby se zkamarádil s novou MAC adresou. I problém byl na světě. Modem po restartu přešel do módu Stand-by.

Trápil jsem se s tím hodnou chvíli, všechno do modemu odpojil, koupil jsem dokonce nový kablík od spliteru, kdyby náhodou byl zlomený a stále nic nepomáhalo. Už to vypadalo, že buď odešel modem a nebo je někde problém se signálem po cestě. Ale kabelovka fungovala. Báječné je, že sobota je nepracovní den a od pondělí byli tři dny vánočních svátků, takže na hot-line nikdo.

V úterý jsem dostal spásnou myšlenku a poslal večer emailem svůj problém do UPC. Jaké bylo ráno moje překvapení, když mě technik (specialista) informoval, že jsem si stiskl tlačítko Stand-By, které je chytře ukryto osamoceně v horní části modemu a a je hodně malé a nenápadné, že jsem si ho absolutně nevšiml. A prý když ho stisknu znovu, tak modem opět najede. Nechci si raději ani představit, co si o mě v té chvíli myslel.


Hledáte-li správce sítě nebo prostě nekoho kdo umí spravovat servery, hledejte na www.petr-hladis.cz

Přečteno: 2661x | Komentářů: 0x | Kategorie: PC a internet

Komentáře čtenářů

Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]