6.ledna 2008

PC a internet Zajímavý software

Chystám se v nejbližší době přeinstalovat notebook a při té příležitosti jsem narazil na pár zajímavých softwarů, které možná stojí za vyzkoušení.

Vím, že Total Commander má na svých stránkách ke stažení nějaké pluginy. Narazil jsem ale na stránku www.totalcmd.net, která obsahuje mnohonásobně větší množství zajímávých pluginy a doplňků, které se můžou občas hodit.

Už dlouhou dobu si říkám, že by někdo mohl napsat software, který by ve windows podle ID zařízení na internetu v nějaké databázi zjistil, k čemu patří a nabídnul odklaz na stažení driverů. Bohužel hledám stále marně a tak když přijdu k cizímu počítači, nezbývá mi, nšž vzít šroubovák, podívat se na desku a další karty, abych zjistil, jaké driivery mám hledat apk hledám ručně.

Narazil jsem ovšem na zcela jiný program na podobném principu. Jmenuje se AppGet a při spuštění proscanuje seznam software na vašm počítači a porovná ho s datábází na internetu a následně vám prozradí, jestli už nevyšla od něčeho nová verze a popřípadě nabídne odkaz na stažení. Samozřejmě, pokud máte novější verzi programu vy, informuje databázi o tom, že již existuje novější verze. Řekl bych, že je to jednoduchá, ale milá utilitka.

Taky jsem řešil problém se zapamatování desítek různých hesel a přihlašovacích jmen do různých internetových konferencí, diskusí apod. Dlouho jsem byl proti různým heslářům a podobně, ale nakonec mě situace donutila a sáhnul jsem po aplikaci KeePass, která umí evidovat v zašifrované databázi pod jedním silným heslem ostatní přístupová hesla. Uvidíme, jak dlouho ji budu používat, neboť většinu hesel si zatím stále ještě pamatuju z hlavy, vypadá to zatím použitelně.

Taky už nějakou dobu používám program SyncBack, který slouží pro synchronizaci nebo zálohování souborů. Není to sice žádný luxusně funkční program, ale na běžnou zálohu datových souborů na domácí záložní server stačí. Moc by se mi líbilo, kdyby uměl ještě kopírovat včetně NTFS oprávnění, tak jak to umí třeba TotalCommander, ale třeba časem.

Taky jsem přestal používat Mirandu kvůli problémům s kompatibilitou s ICQ protokolem, neschopností posílání souborů a přílišnou komplikací nastavování pluginů. Zkusím taky přejít pomalu a nenásilně z pomalého Firefoxu na IE 7, který oproti jeho předchůdci vypadá použitelněji. Z firefoxu mi bude nejvíce scházet plugin HTML validátor, kterým se velmi jednoduše kontrolovala validnost stránek přímo při surfování a tak jsem nemusel projíždět každou stránku validátorem, ale pouze při prohlížení jsem viděl, jestli je nebo není validní. Kdyby něco takového bylo pro IE 7, tak asi s přechodem neváhám. Stejně tak jsem přešel z různých free RSS čteček na Outlook 2007, kde mám aspoň všechno pohromadě

A co vy, má teky nějaký zajímavý tip na Software, co používáte?


Hledáte-li správce sítě nebo prostě nekoho kdo umí spravovat servery, hledejte na www.petr-hladis.cz

Přečteno: 3097x | Komentářů: 0x | Kategorie: PC a internet

Komentáře čtenářů

Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]