23.února 2008

PC a internet Remote desktop na MS Windows Vista SP1

Remote desktop na MS Windows Vista SP1, MS Windows Server 2008 a MS Windows XP SP3 se zásadně mění zrušením parametru MSTSC /console.

Parametr /console byl od těchto verzí zrušen a částečně ho nahrazuje paramter /admin. Rozdíl v parametrech je následující:

Ve MS Windows Server 2003 existovala tzv. Session 0, která byla vždy využita pro konzolu. (Tedy pro člověka přihlášeného lokálně přes klávesnici a monitor.) Další session byly vytvářeny pro další uživatele přihlášené vzdáleně. Pokud se tedy administrátor chtěl vzdáleně přihlásit k Session 0 (tedy ke konzole), použil mstsc /console.

Ve MS Windows Server 2008 používá Session 0 pouze pro běh služeb (Services) a User-mode driverů (tedy té části driverů, která neběží v kernelu) a nelze se k této session přihlásit. Je pravděpodobné (pouze moje hypotéza), že konzola nemusí mít ani Session 1, ale může obsadit kteroukoliv Session, která je právě volná. Proto parametr /console strácí smysl a byl zrušen. Bohužel příkaz mstsc.exe nehlásí při použití tohoto parametru žádnou chybu nebo alespoň varování.

Chceme-li se potom připojit ke konzole, je potřeba použít stejné credentials (uživatelské jméno a heslo), jaké je na konzole přihlášené.

Nově potom přibyl paramter /admin, který slouží pro administraci serveru a jeho použití zapřičiní přihlášení se k serveru bez obsazení CAL (Client Access Licence).

mstsc /?

Hledáte-li správce sítě nebo prostě nekoho kdo umí spravovat servery, hledejte na www.petr-hladis.cz

Přečteno: 3562x | Komentářů: 0x | Kategorie: PC a internet

Komentáře čtenářů

Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]