9.března 2008

Aktuality Nahlížení do katastru nemovitostí

Český úřad zeměměřičský a katastrální u nějakou dobu poskytuje nahlížení do katastru nemovitostí. Od 3. března 2008 ale rozšířil velmi zajímavě portfolio svých služeb.

Mimo některých technických změn, které jsou dozajista zajímavé, je největší změnou hlavně přístup na katastrální mapy a jejichprovázanost na informace z katastru.

Takže když například najdu parcelu a zobrazím si informace o parcele, mohu si snadno zobrazit parcelu na mapě a v mapě potom snadno kliknu na okolní parcely a zobrazí se mi informace o sousedních parcelách.

Mimo této zásadní novinky v poskytování služeb se celý web výrazně zpřehlednil a je možno ho například prý používat i z mobilních telefonů.

Nová verze je zatím ve fázi testování k dispozici na http://nahlizenidokn.cuzk.cz:8080/ a časem bude přesunuta i ostrý provoz.


Přečteno: 3808x | Komentářů: 2x | Kategorie: Aktuality

Komentáře čtenářů

1. GRAVATAR - Zuzka Br.10. 3. 2008 7:59:00
Něco jsem tam hledala v pátek a pokud nepotřebujete oveřený opis, úplně to stačí,jen chci upozornit,že jestli budete hledat neco v praze nezadávejte jako katastrální území Praha,ale přímo městskou část, např: Nové Město, Stodůlky a pod.
2. GRAVATAR - m ,m kj n  jncmbc n cb90.178.117.1662. 2. 2010 18:03:00

Reklama ETARGET:


Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]