4.prosince 2009

PC a internet Proč je Facebook úplně špatný

Už moc moc a opravdu moc dlouhou dobu čekám, že někdo napíše, že Facebook je úplně špatně naprogramovaná webovaá apliakce. A pořád nic, tak to zkusím já - třeba mě to někdo vyvrátí.

Dost lidí píše, že Facebook k ničemu není a že postrádá smysl. Myslím si, že myšlenka Facebooku je geniální a převratná a si tak, jako když vznikl před lety první blog.

To co mě ovšem trápí, že z programátorského hlediska je Facebook úplně špatně naprogramován. Snad nepamatuji na webu aplikaci, která by byla méně intuitivní a uživatelsky víc nepřátelská.

Není snad den, kdy nekliknu při procházení Facebooku na klávesu Zpět v prohlížeči a místo o informaci zpět se dostanu na nějakou stránku, kde jsem byl před Facebookem. Toto považuji za jedno z nějhorších vlastností (chyb) Facebooku.

V pravo dole je jakýsi Chat, který ovšem z 80% nefunguje. Kdyby tam nebyl, možná bych byl radši, než když tam je něco, co se nedá použít.

Jak a podle čeho se řadí události v Novinkách na úvodní stránce je mi doposud záhadou. Už jste to někdo rozuštili? Mimochodem není to tak dávno, co jsem si u jednoho příspěvku v osum ráno četl, že byl vystaven "dnes ve 22:35". Tomu říkám nadčasový příspěvek.

O to víc mě udivuje, jak může byť geniální, ale úplně špatně technicky zpracovaná myšlenka oslovit takovou spoustu lidí.


Hledáte-li správce sítě nebo prostě nekoho kdo umí spravovat servery, hledejte na www.petr-hladis.cz

Přečteno: 3034x | Komentářů: 3x | Kategorie: PC a internet

Komentáře čtenářů

1. GRAVATAR - Malví28. 12. 2009 10:11:00
Kdyby tento článek byl na facebooku, tak ihned dávám To se mi líbí
2. GRAVATAR - 84.242.103.17428. 12. 2009 11:57:00
Je na Facebooku - mám ho v odkazech. Navíc pod článkem je ikonka Facebook, kde se dá jednoduše vystavit odkaz na tento článek na facebook :) .

Reklama ETARGET:

3. GRAVATAR - kay28. 12. 2009 19:57:00
mě by taky zajímalo podle čeho se řadí ty vzkazy a novinky na hlavní stránce, taky jsme na to doteď nepřišla.. :-(

Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]