4.prosince 2009

PC a internet Zmizel www.vbasic.cz

V roce 1999 když jsem přišel do prvního kontaktu s internetem, založil jsem portál www.vbasic.cz, který shromažďoval komunitu lidí okolo programování ve Visual Basicu verze 6.

Po čase jsem ho již nedělal sám, ale s dalšími partnery, mezi něž patřil například Michal Holas a následně i další. Dařilo se nám dobře a Microsoft si nás všiml a zaplatil hosting a doménu a začal nás v této aktivitě podporovat. S odstupem doby se přešlo na nové technologie a my jsme se každý začali věnovat svému oboru. Portál jsme již před lety s nástupem .NET Frameworku přestali aktualizovat a i tak docela úspěšně žil díky komunitě lidí v diskuzi. A včera byl ten den, který musel jednoho dne přijít.

WWW.VBASIC.CZ zmizel ze svět internetu.

Pravděpodobně Microsoft naznal, že už je mnohokrát překonaný a již není potřeba. A má pravdu.Jeho různé verze už lze najít jen na internetovém archivu web.archive.org.

Zdravím tímto s trochou nostalgie kolegy, kteří se se mnou na tomto portále podíleli a děkuji Microsoftu, že nás tehdy podporovali a nechali tento můj úplně první internetový projekt běžet běžet celých 10 let.


Hledáte-li správce sítě nebo prostě nekoho kdo umí spravovat servery, hledejte na www.petr-hladis.cz

Přečteno: 3328x | Komentářů: 1x | Kategorie: PC a internet

Komentáře čtenářů

1. GRAVATAR - jar_mrazek@seznam.czJaroslav Mrazek21. 1. 2010 20:56:00
Tak to je VELIKA skoda, na foru jsem hledal informace velice casto. VB6 neni az tak uplne mrtve, vzdyt spousta firem pracuje s Office 2000 kde je VBA implementovano. Nebylo by mozne objednat si CD s kompletnim webem a databazi?

Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]