20.října 2003

Články a zajímavosti Hamburgerový index

Není nezajímavé, že celosvětové známý restaurační řetězec McDonald’s se stal měřítkem ekonomické situace v jednotlivých zemích. Konkrétně se jedná o „Big Mac index“, který zavedl prestižní časopis The Economist. Jedná se o to, že srovnáním cen tzv. BigMaca v jednotlivých zemí lze hodnotit i ekonomickou situaci této země. Zatím co v bohatších zemích je restaurace McDonald’s většinou levný a nezdravý způsob stravování spodiny národa a úředníků, kteří nemají čas na pořádné jídlo, v chudších zemích se jedná o restaurace, kam bohatší podnikatelé vodí své děti za odměnu na rychlý oběd. Tak co, jak je na tom podle Vás ta naše zemička ?


Přečteno: 3312x | Komentářů: 2x | Kategorie: Články a zajímavosti

Komentáře čtenářů

1. GRAVATAR - krtek21. 10. 2003 1:17:00
špatně ale to je ten amerikanismus, kde je náš Sputnik se svými mléčnými koktejly - místo něj KFC a McDonald. Víte že Mc v Brně - Líšni byl jeden z mála, který zkrachoval pro nezájem obyvatelstva ? :-)
2. GRAVATAR - misickav@seznam.czMisa27. 10. 2003 12:52:00
jsem momentalne v Anglii a to co jsem ted videla v jednom mekaci to mi vyrazilo dech. Jedna rodinka po shoppingu vyrazila na pozdni obed. To ze 4 lety dite do sebe tlacilo nejakyho superburgera je normalni, ale kdyz jsem videla asi 10 mesicni holcicku, jak olizuje presoleny hranolky ... to uz je teda neco. Ale co, Anglie a jeji zvyky ... aspon nejaky rozptyleni. :)

Reklama ETARGET:


Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]