20.října 2003

Úvahy Pravopisné chyby

Za poslední rok mi prošlo pod rukama spousta pravopisných chyb. Konec konců i na tomto weblogu se jich dost najde. Každopádně kdybych dělal statistiku, tak slovo, které se nejčastěji píše špatně je víkend. Nevím proč má spousta lidí za to, že se to slovo píše VÝKEND. Proto vězte, že se tam opravdu píše měkké I.

Pokud máte zájem si vyzkoušet svůj pravopis pro 6. a 7. třídu základní školy, tak čtyři testy najdete tady. Bohužel i na tomto webu se vyskytují pravopisné chyby, takže nevěřte všemu, co vidíte.

No a závěrem otázka, jak se efektivně naučit správný pravopis. Nepomůže nic než číst, číst a číst. Čím více pravopisně správných věcí přečtete, tím lépe si pravopis zafixujete. A co rozhodně nedělá českému pravopisu dobře ? Podle mě jsou nejhorší různé SMS bez hacku a carek a jiné hybridy, které nepoužívají správnou češtinu.


Přečteno: 4087x | Komentářů: 3x | Kategorie: Úvahy

Komentáře čtenářů

1. GRAVATAR - krtek21. 10. 2003 1:19:00
to máš pravdu, ale těch smsek se svými zkratkami a mailů bude asi přibývat a někdy v budoucnu asi vytlačí klasickou češtinu. to už tu ale naštěstí nebudeme..
2. GRAVATAR - pavel@cetoraz.infoPavel@cetoraz21. 10. 2003 9:43:00
Jejda, velke odhaleni:) Dloouhou dobu jsem psal vykend, ale me slecne se to silne (a to opravdu silne) nelibilo, takze uz to pisu spravne. Ale mam pocit, ze sekam spoustu jinych chyb :) Ale vikend uz si pamatuju... :)

Reklama ETARGET:

3. GRAVATAR - MK27. 12. 2010 0:23:00
Píše se koneckonců, ne konec konců. :)

Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]