8.prosince 2003

Články a zajímavosti Témata pro blogování

Poslední dobou si čím dál tím víc uvědomuji, jak se mění témata pro blogování. Ještě tak půl roku by polovina blogů obsahovala komentáře k pádu vánočního stromku na Staromáku nebo třeba ke kandidatuře Viktora Koženého na místo komisaře v EU. Možná je to tím, že čtu špatné blogy, ale našel jsem dnes jen jedno rozplynutí se nad prvním sněhem.

Většina blogů, které čtu se stávají odbornými a přináší zajímavosti ve své oblasti. Některé z těchto blogů jen odkazují na odborné informace na ostatních blodzích, což se pro mě stává nezajímavé. Naopak uvítám, pokud někdo z těchto blogerů nastuduje článek v jiném jazyce a podělí se o něj ve své mateřštině. Přeci jen číst plynule v angličtině mi stále dělá problémy.

Další skupinou blogů jsou blogy rýpavé. Typicky jsou to blogy, které hledají chyby na internetu a upozorňují na ně. Nejčastěji se jedná o porušení autorských práv. Zajímavost této informace je ale pro čtenáře přímo úměrná zajímavosti webu, který / kterému byla tato autorská práva porušena.

No a poslední skupinkou lidí jsou ti, co píší o životě a o svých pocitech – tzv. osobní weblog. Tyto blogy jsou určitě zajímavé. Liší se většinou délkou zápisů. Přiznám se, že ne vždy mě baví číst grafomansky dlouhý zápisek a raději uvítám krátké a stručné příspěvky.

Každopádně nějak vymizeli blogy, které komentují politické a kulturní dění u nás. Dřív jsem slyšel na půl ucha ve zprávách nějakou informaci a okamžitě jsem na blodzích našel názory a komentáře ostatních. Dnes už to asi nikoho nebaví.


Přečteno: 3453x | Komentářů: 5x | Kategorie: Články a zajímavosti

Komentáře čtenářů

1. GRAVATAR - David Bures9. 12. 2003 1:07:00
a webskyho ctes? :)
jinak tu mas odkaz na paar fotek s prvnim snehem: http://www.websky.cz/20031207-005040-spot.html bylo to maso, cesta z Krnova do Brna
2. GRAVATAR - sokolík@sokolik.czSokolík9. 12. 2003 8:36:00
Samozřejmě, že čtu a rád. To byli taky jediné fotky, které jsem se sněhem na blodzích potkal. :)

Reklama ETARGET:

3. GRAVATAR - Koko11. 12. 2003 18:23:00
Blodzích? Jakých "blodzích"?
4. GRAVATAR - Pavel17. 12. 2003 9:55:00
Psat o politice je fajn, ale na druhou stranu... nic nevyresis a jen se rozcilujes pri "diskuzi" v komentarich... :-) zkratka lide maji ruzne nazory a zrovna politika - kterou ovlivnujes cca jednou za ctyri roky cca jednou petimiliontininou (nebo kolik nas bylo naposledy u voleb?) je.. nuda...
5. GRAVATAR - sokolik@sokolik.czSokolík17. 12. 2003 9:59:00
To jo. I když jsem tím myslel spíš i tak nějak všeobecné dění u nás. Zkrátka dřív jsem něco slyšel o půl osmé ve zprávách a o půl deváte jsme i o tom přečetl mraky komentářů. Dnes jako by se slehla zem.

Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]