5.ledna 2004

Úvahy Jízda na červenou

Jedna z příčin dopravních nehod je jízda na červenou. Přemýšleli jste někdy, proč tolik lidí jezdí na červenou?

Já ano, mockrát a mám na to svou teorii. Je to proto, že sice je to na nějakém papíře zakázáno, ale přitom sám provoz na silnicích to povoluje a skoro k tomu nabádá. Myslíte, že ne? Co si myslíte o někom, kdo odloží peněženku na náměstí na kašnu a odskočí si jen na půl hodiny do obchodu. O peněženku pochopitelně přijde a je chudák, kterého okradli a nebo hlupák, že ji tam nechal ležet?

Stejně tak je to se semafory. Jestliže v jednom směru blikne červená a trvá 5 až 10 vteřin, než blikne zelená ve směru druhém, nepřijde vám to stejná nabídka jako odložená peněženka? Já se nedivím, že čím dál víc lidí jezdí na červenou, když jim to semafory nabízí.


Přečteno: 4176x | Komentářů: 4x | Kategorie: Úvahy

Komentáře čtenářů

1. GRAVATAR - Richard H.6. 1. 2004 11:10:00
Někde to má smysl a naopak je na mrtvici, když zůstaneš stát uprostřed křižovatky a ze všech stran na tebe troubí jen proto, že zelená v jednom směru padá prakticky zároveň s červenou v druhém. Ale na některých křižovatkách je to opravdu hloupé, provoz blízký nule a prodlevy na půl litru benzínu...
2. GRAVATAR - sokolik@sokolik.czSokolík6. 1. 2004 11:20:00
Typicky mě hrozně štvou křižovatky na Vinohradech, kde na jedné blikne zelená a na druhé červená a jediná šance, jak je projet najednou je právě jet rychle a prosvištět na oranžovou až červenou.

Další byla na zvonařce, kde směr z města dostal zelenou o 5 vteřin dřív (kdysi jsem to stopoval) než směr do města. Přitom k tomu nebyl IMHO žádný rozumný důvod.

Reklama ETARGET:

3. GRAVATAR - krtek7. 1. 2004 10:44:00
no jo, ale u peněženky nejde nikomu (nejen Tobě) o život...
4. GRAVATAR - hpridal@seznam.czHynek28. 1. 2004 23:38:00
Už jsem jednou dostal pokutu a s kamarádem takhle boural. Od té doby na červenou nejezdím... H

Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]