24.února 2004

PC a internet Jak z OEM licence udělat přenositelnou?

První ze slibovaných spotů o licencování MS produktů je takovým neoficiálním tipem, jak nemuset vyhodit OEM software při vyřazování hardwaru.

Ponejprv bych zopakoval obecně známou věc a sice, co je to OEM. Koupíte-li OEM licenci programu, řídí se licenčními pravidly zvanými EULA. Tato EULA říká mimo jiné, že OEM můžete používat pouze v zakoupené jazykové mutaci a verzi tj. není povolen Downgrade. To důležitější ovšem je, že OEM software musíte vyhodit zároveň s počítačem, ke kterému je software vázán. V praxi to znamená, že když si koupíte PC s operačním systémem a za dva roky ho vyhodíte a koupíte nový počítač, musíte vyhodit i operační systém a koupit nový.

Jedním z dalších mnoha způsobů, jak koupit software Microsoftu je pomocí tzv. Volume Licence. Pomocí VL lze koupit i upgrade třeba z OEM verze. Ovšem software zakoupený pomocí VL se řídí licenčními pravidly PUR, která v případě upgradu z OEM nahrazují EULA.

A klička je na světě. Koupím–li OEM software, upgraduji-li ho pomocí VL, přestává být mít tento software vlastnosti OEM, protože v PUR se o ničem takovém nepíše.


Hledáte-li správce sítě nebo prostě nekoho kdo umí spravovat servery, hledejte na www.petr-hladis.cz

Přečteno: 4461x | Komentářů: 1x | Kategorie: PC a internet

Komentáře čtenářů

1. GRAVATAR - asymnHins@barrettmail.xyzasymnHins5. 3. 2023 5:03:00
<a href=https://buycialis.homes>cialis generic online</a> But Google is betting that people are more likely to buy a product they don t understand if it costs 35 instead of 99, even if they are more inclined to trust Apple when it comes to content consumption

Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]