7.března 2004

Aktuality Kajínek a billboardy

Jak se vám líbí reklamní billboardy na rádio Kiss s Jiřím Kajínkem? Záleží, z které strany se to vezme, ale mě se líbí.

Argumenty proti jsou dost zásadní. Jeden z nejdůležitějších je, co tomu říkají pozůstalí po trestném činu, který spáchal. To je argument dost nezvratný a asi se proti němu nedá nic namítnout.

Daleko častějším argumentem je, že přeci není možné, aby odsouzený vrah na svém trestném činu vydělával. Nezbývá mi, než se zeptat: „A proč ne?“ Chyba je spíš, pokud systém není schopen tyto vydělané peníze použít na zaplacení nákladů na jeho věznění a odsouzení.

Každopádně nápad, jak „zadarmo“ udělat reklamu rádiu, je to podle mě geniální. Nejen, že rádio získalo skoro zadarmo obličej známé osoby. To hlavní, co získalo zdarma, je publicita a omílání těchto billboardů ve všech médiích u nás. A co je cílem reklamy? Přece vštípit do paměti zákazníků svůj výrobek.


Přečteno: 3313x | Komentářů: 3x | Kategorie: Aktuality

Komentáře čtenářů

1. GRAVATAR - krtek7. 3. 2004 19:31:00
Myslím si, že reklamní tah je to opravdu geniální (i záporná reklama je reklama, že). Co se týče etického hlediska je to podle mne opravdu dost odporné. Co se týče těch peněz, taky si myslím, proč by si nemohl odsouzenci vydělat, ale až potom, co za sebe zaplatí všechny výlohy na svůj pobyt za mřížemi
2. GRAVATAR - sokolik_web20040309@svarz.czrdk9. 3. 2004 11:14:00
vtip je v tom, že toto může směrovat k propagaci zločinu - viz na to udělaný Tarantinův kritizující film "Natural Born Killers". Pokud by ale bylo zřejmé, že vydělané peníze jdou buď a) pozůstalím b) nějakému fondu pro pozůstalé a oběti takovýchto zločinů, tak bych byl pro.
Jinak další věc je forma podání - celek nesmí vyznít jako oslava vraha.

Reklama ETARGET:

3. GRAVATAR - sokolik@sokolik.czSokolík13. 3. 2004 19:26:00
A je tu další boom reklamy - rádio neetickou reklamu přelepilo nápisem NEDOPORUČENO, takže je o čem mluvit znovu.

Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]