10.března 2004

PC a internet MS License Managment Specialist

Dnes jsem absolvoval ve společnosti GOPAS cerifikaci na License Managment Specialist. Jsem tímto oprávněn provádět softwarový audit ve firmách.

Bylo to již druhé školení, které jsem abslovoval v této společnosti pod vedením lektora Kamila Juříka, který velmi kompetentně a příjemně podal všechny potřebné informace a ochotně odpovídal na naše nesčetné dotazy. (Ne, firma Gopas si u mě nezaplatila žádnou reklamu, ani mi nedala žádnou slevu - i když by mohla :). Prostě se mi ta školení opravdu líbila a byla pro mě velkým přínosem.

Asi nejdůležitější myšlenkou kurzu bylo, že za softwarové piráctví není nikdy postižena společnost či firma, ale vždy fyzická osoba. Stejně tak to nebývá ani jednatel této společnosti. Vetšinou to nebývají ani ti, kteří softwarové piráctví aplikují nejčastěji a to koncoví uživatelé. Pokud není docela složitým způsobem doloženo jinak, je vždy postižitelný IT specialista alias administrátor sítě. Není nezajímavé vědět, že pokud tento člověk, resp. firma, z toho nemá velký finanční zisk, může být pachatel potrestátn odnětím svobody až na dva roky. V případě velkého obohacení se je výše trestu odnětí svobody od šesti měsíců do pěti let.


Hledáte-li správce sítě nebo prostě nekoho kdo umí spravovat servery, hledejte na www.petr-hladis.cz

Přečteno: 3805x | Komentářů: 0x | Kategorie: PC a internet

Komentáře čtenářů

Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]