31.března 2004

Aktuality Vědomostní soutěže

Taky Vám připadá, že vědomostní soutěže jsou nespravedlivé a ne úplně korektní? Nenarážím na žádnou korupci, ale spíš na volbu otázek a znalost škály možných odpovědí.

Pozoruji to už delší dobu a asi se tím nedá nic dělat. Třeba dnes to bylo v „Nejslabší, máte padáka“. Zaslechl jsem to jen periferně, tak doufám, že jsem se nepřeslechl. Otázka zněla: „Jak se nazývá svislá přímka kolmá k vodorovné rovině?“ Soutěžící odpověděl: „Kolmice.“ Zuzana Slavíková odpověděla, že to není správná odpověď a že správná odpověď je „Svislice“. Chápu, že správná odpověď je sice svislice, ale tvrzení, že kolmice není správná odpověď, také není pravda.

Možná jsem se v tomto případě přeslechl, ale nebylo to poprvé, co mě takto něco zarazilo. Co kdybych odpověděl, že svislá přímka kolmá k vodorovné rovině se nazývá svislá přímka kolmá k vodorovné rovině Taky by mi řekla, že nemám pravdu? Ale vždyť mám a ona sama mi ji tak teď nazvala, takže se tak nazývá. A lidé se soudí kvůli menším penězům ...


Přečteno: 3121x | Komentářů: 2x | Kategorie: Aktuality

Komentáře čtenářů

1. GRAVATAR - 80.188.116.371. 4. 2004 17:18:00
podle m+ : kolmice nemusí být vždy svislá... A navíc to co řekla (dle Tebe, já to neviděla)byl opis právě toho názvu "svislice", ne?
2. GRAVATAR - Petr12. 4. 2004 14:47:00
No kolmice to je, svislice taky. Casto se tam objevi otazky, ktery jsou dost divny. ALe co me nejvic dostalo, bylo Nikdo neni dokonaly. Otazka: Jak dlouho trva svetelny rok?? A odpoved, jeden rok. A kdyz tam nekdo odpovedel, ze to je jednotka delky, tak ho utreli. Nojo, nikdo neni dokonaly.

Reklama ETARGET:


Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]