31.března 2004

PC a internet Jak zbourat český Internet

Měním v současné chvíli nějakým serverům DSN záznamy na CZ.NIC. Zaujalo mě, že na změnu DNS záznamů nepotřebuji žádnou notifikaci.

Napadá mě v tuto chvíli hypotetická situace: Z internetové kavárny pošlu na CZ.NIC požadavek na změnu DNS záznamů serverů seznam, atlas, centrum a jyxo a změním je na nějaké své anonymní servery. Na anonymní emailovou adresu pošlou ověřovací email a já ho z pošty anonymně nafaxuji zpět. Samozřejmě poruším zákon zfalšováním razítka a podpisu pověřené osoby. V noci změní na CZ.NIC emailovou adresu a začne probíhat replikace na podřízené DNS servery. Ráno to někdo na daných portálech zjistí, zešediví a začne provádět změnu. I když to zjistí ráno, než něco udělá bude poledne a než se DNS zreplikují, bude večer nebo druhý den. Netroufám si odhadnout, v jakých řádech se budou pohybovat škody nejen těchto portálů, ale celého českého internetu.

A má otázka pro čtenáře: Co jsem přehlédl? Určitě to nemůže být tak snadné. Chápu, že je to protiprávní, ale kdo na mě přijde a jak? Nebo je snad pes zakopaný úplně jinde a já to přehlédl?


Hledáte-li správce sítě nebo prostě nekoho kdo umí spravovat servery, hledejte na www.petr-hladis.cz

Přečteno: 3826x | Komentářů: 2x | Kategorie: PC a internet

Komentáře čtenářů

1. GRAVATAR - Voloďa7. 4. 2004 13:53:00
Já tedy nevím, ale mně přišel potvrzovací mail jako na člověka, který byl uveden jako technický správce domény. Musel jsem klikat na odkaz, že tu změnu skutečně povoluju.
2. GRAVATAR - sokolik@sokolik.czSokolík7. 4. 2004 14:24:00
No mě to fungovalo tak, že jsem vygeneroval žádost a odeslal ji na robota (ze svého soukromého emailu, který nikde uveden nebyl), ten mi vrátil potvrzovací email, já ho podepsal a odfaxoval zpět. To bylo všechno. Tak nevím...

Reklama ETARGET:


Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]