25.června 2003

Články a zajímavosti S Blogy se roztrhl pytel

O tom, že blogů stále přibývá, nelze pochybovat. Docela zajímavý článek o tom napsal Darkmaster. Na jednu stranu chápu jeho rozhořčení na tím, že dnes je bloger každý a většinou tak pět minut a pak už ho to nebaví. Ale to už je hold život. Já znám Darkmastera z internetové scény ze Stokorcovského lesa, kam začal přispívat v říjnu loňského roku. Dnes je z něj osobnost české blogerské scény.

Seznam uvedl do provozu svůj portál blog.lide.cz, kde si může svůj blog založit kdokoli a během několika minut začít psát příspěvky. A tady musím s Dakmasterem a většinou dalších blogerů souhlasit, že je to vážně výstřel do tmy. Tak jako kdysi vznikali osobní stránky každého, kdo se naučil tři HTML značky a nebo spustil FrontPage, vznikají dnes blogy. Ale stejně tak když dnes vidím odkaz směřující na nějaký free server, tak u mě ztrácí na váze, tak blog, který má podobnou adresu pro mě není moc atraktivní.

Každopádně málokdo vyhledává blog ve vyhledávači. Většina populace narazí na blog při hledání zajímavého článku o konkrétním tématu a pokud je dobrý, navštěvují ho opakovaně až pravidelně. Proto blogy, kde nic nebude zapadnou do propadliště dějin internetu tak rychle, jak vznikly.

A proč vlastně blogy píšeme ? Většina z nás píše proto, že má touhu někam vyprodukovat svoje myšlenky. Psaní blogu je pro pisatele přínosné hlavně tím, že si sám urovná svoje názory, někde je publikuje a pokud (náhodou) tento názor někdo čte, musí si ho umět obhájit. A obzvlášť ta část o zodpovědnosti za svoje názory na freeblogu chybí a proto nemůže kvalitní blog nikdy nahradit. Kdybych měl uvést hlavní rozdíl mezi blogem a ostatními druhy publicistiky, tak ho vidím v tom, že bloger píše protože chce psát, kdežto ti ostatní píší proto, aby to někdo četl.

Proto, že člověk píše blog, není ani lepší ani horší. Prostě pokud chce, tak může a až ho to omrzí, může přestat.


Přečteno: 3000x | Komentářů: 1x | Kategorie: Články a zajímavosti

Komentáře čtenářů

1. GRAVATAR - darkmaster@pooh.czDarkMaster30. 8. 2003 23:04:00
No to s tou osobností je možná až příliš :). Zase tak známá persona nejsem.

Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]