1.července 2003

Aktuality Nové slevy Českých drah

Od 1. července letošního roku vzešli v platnost nové slevy na Českých drahách. Některé změny jsou docela příjemné.

Relační sleva Brno-Praha
Jedete-li z Brna do Prahy nebo naopak, pak vězte, že lístek na vlak vás bude stát jen 140,- Kč. Tento lístek nelze zakoupit u pokladny, ale prodá vám ho průvodčí bez příplatku ve vlaku. Jedinou výjimkou je, že lístek platí pouze ve vlaku, ve kterém se zakoupil a nelze s ním přerušit jízdu.

Zákaznické karty
Zákaznické karty zlevnili z 200,- Kč na 100,- Kč. Starým zákaznickým kartám, které 1. července ještě platí, se prodlužuje platnost o půl roku. Zákaznické karty ale pro většinu lidí ztrácí smysl, protože více využijete slev pro skupiny.

Kilometrická banka
Kilometrická banka zlevnila na 1.200,- Kč. Získáte tak 2000 km zdarma, které ovšem musíte projet do 6 měsíců.

Síťové jízdenky
Tady si nejsem jist, zda jsem strávně pochopil princip, ale podle mě je to něco jako šalinkarta (pro nebrňákky tramvajenka), tj. můžete jezdit jak chcete. Potom dvoudenní stojí 580,- Kč, týdenní 810,- Kč, Měsíční 2.700,-Kč, a čtvrtletní 6.480,-Kč. Tyto jízdenky mají také cenovou variantu pro děti (poloviční cena) a pro majitele Junior Pasu (cca 30% sleva).

Skupinová sleva
Nejdrastičtější a nejdůležitější změnou je skupinová sleva. Skupinová sleva se od úterý nerozlišuje dle věku a tím nejdůležitějším je, že skupinu tvoří již dva cestující. Potom cena skupinové jízdenky se vypočte tak, že první ze skupiny platí plné zákaznické jízdné a každý další pak polovinu zákaznického jízdného.


Přečteno: 2896x | Komentářů: 0x | Kategorie: Aktuality

Komentáře čtenářů

Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]