11.července 2004

Aktuality Pár odkazů v okurkové sezóně

Je těžce vidět, že probíhá okurková sezóna. Kde jsou ty časy, kdy co pár minut přišel nějaký email nebo mi v RSS čtečce naskočil nějaký zajímavý článek. Co začali prázdniny, přestali už snad chodit i spamy. Tak aspoň blognu pár odkazů, na které jsem v poslední době narazil.

Na serveru Transhumanismus vyšla zajímavá logická otázka, u které jsem se dost solidně potrápil a zase něco nového naučil. Nutno ještě podotknout, že na tento článek mě upozornil Arthut Dent.

Celé to spočívá v tom, že je televizní soutěž. Jsou troje dveře. Za jedněmi se skrývá auto a za dvěma kozy. Musíte si jedny vybrat. Potom moderátor jedny špatné odstraní a vy se ještě můžete znovu rozhodnout mezi zbývajícími dvěma dveřmi. A otázka zní: Vyplatí se změnit názor nebo si stát na svém a nebo je to jedno? Lepší zadaní, řešení i vysvětlení naleznete na zmíněných serverech.

Další věcí, na kterou jsem narazil již kdysi dříve, ale nějak upadla v zapomnění je WUG. Je to jakási skupina lidí, kteří se snaží navzájem vzdělávat v oblasti produktů nejen firmy Microsoft. Předpokládám, že tato organizace vznikla dobrovolně se snahou sdružit několik lidí, kteří ve větší skupině mají šanci vymámit na Microsoftu a jiných větších organizacích, sponzorské dary minimálně ve stylu přednášek a výukových materiálů.

Scalex prozradil recept na Tatarský biftek bez syrového masa. Vypadá to velmi rozumně, tak to určitě v nejbližší době zkusím. Kdysi jsem od něj zkusil Citronové kuřecí medailonky v křupavém těstíčku a nebylo to vůbec špatné.

Taky nědko někde upozornil na vyhledávač vivisimo.com. Vrací docela relevantní výsledky. Neměl jsem čas se jím ještě nějak moc zabývat, ale co mě na první pohled zaujalo je, že když vyhledám klíčové slovo, tak mi krom relevantních linků nabízí také relevantní slovní spojení ke klíčovému slovu i s počtem nalezených výsledků.

Na About weblogu vyšel souhrn, jak udělat rozlišení stylů pro jednotlivé prohlížeče. Je to docela pěkný přehled. Podobně jsem objevil na Mraveništi ukázku, jak rozlišit v HTML kód pro jednolivé verze IE a to pomocí podmíněných komentářů.

Dokonce i Černovláska ve svém bulvárním blogu trefila zajímavý článek s názvem Místo solária zkuste polárium. Jedná se o opak solária, resp. podle mě spíš sauny. Jedná se o to, že místo prohřátí tam vaše tělo velmi podchladí. Škoda jen, že neuvedla přesnější kontakt přímo na toto Polárium.

No a závěrem se můžu trochu pochlubit - už se mi články píší zase o trochu lépe, protože jsem do administračního rozhraní weblogu přidal jednoduchý JavaScript, kterým vkládám základní HTML kódy, takže už to nemusím všechno otrocky vypisovat, ale stačí stisknout tlačítko.:)

A právě jsem zjistil, že to až tak moc nefunguje, tak to budu muset ještě dodělat.


Přečteno: 3086x | Komentářů: 0x | Kategorie: Aktuality

Komentáře čtenářů

Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]