11.října 2004

Aktuality První odnětí svobody za softwarové pirátství

Slovenské BSA se podařilo poprvé dosáhnout nepodmínečné odnětí svobody za porušování autorských práv.

Mladý muž z Žiliny v letech 1999 až 2003 provozoval počítačovou hernu, kde měl 13 počítačů, na kterých měl nelegálně software firmy Microsoft a při zadržení u něj byli objeveny další CD přepálenými programy a hrami. Celková škoda byla vyčíslena na 137 tisíc slovenských korun.

Obžalovaný byl odsouzen na 10 měsíců odnětí svobody nepodmíněně, byl mu uložen trest propadnutí věci a povinnost uhradit vzniklou škodu.

V České republice byl již před časem uložen trest 2,5 roku odnětí svobody nepodmíněně. V tomto případě se jednalo kromě porušování autorských práv ještě o neoprávněné podnikání a podvod.

Docela mě to překvapilo, protože jsem nevím proč čekal, že první ryby bude velké koncerny a společnosti, potom se teprve zaměří na malé firmičky a živnostníky a nakonec teprve přijde pouhý občan. Mám z toho opět pocit, že kdo porušuje zákon méně, bývá potrestán dříve a kdo podvádí moc, ten je tiše přehlížen.

Zdroj: Technet


Přečteno: 2881x | Komentářů: 2x | Kategorie: Aktuality

Komentáře čtenářů

1. GRAVATAR - Kari11. 10. 2004 15:39:00
Copak, narážíš na svého zaměstnavatele? :-)
2. GRAVATAR - sokolik@sokolik.czSokolik11. 10. 2004 16:00:00
Vůbec ne. Já jsem u nás právě dokončil softwarový audit. Máme teď všechno (a to opravdu všechno) legální a tvrdě po tom u nás šlapu.

Reklama ETARGET:


Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]