14.července 2003

Články a zajímavosti A je to ...

Asi všichni znáte pohádkový večerníček "A je to". Jeho jediní dva hrdinové Pat a Mat se vepsali neodmyslitelně do dějin večerníčků.

Já jsem si na ně vzpomněl nedávno, když k nám do kanceláře vstoupil kolega a chvíli po něm další a sehráli mi vzorovou scénku z tohoto seriálu, kterou bych pojmenoval "Pat, Mat a PC".

Nedalo mě to vyhledal jsem o nich něco na internetu. Jejich oficiální české stránky jsou momentálně nějak mimo provoz. Pro ty, co si jej chtějí objednat na videokazetě, je tu odkaz na stránky Bonton Home Entertainment nebo na Vltavu. I když byl tento seriál natočen v Praze, je populární také ve světě (že by proto, že se nemusí titulkovat ?) Seznam epizod v Angličtině najdete třeba tady. Asi nejvíc mě zaujaly polské stránky, kde je možno si stáhnou Pata a Mata jako pozadí do Windows, některé kousky seriálu shlédnout, nahrát jako zvonění do telefonu nebo si ústřední melodii stáhnout v MP3.


Přečteno: 6356x | Komentářů: 9x | Kategorie: Články a zajímavosti

Komentáře čtenářů

1. GRAVATAR - dajvos@seznam.czDavid Silhan27. 8. 2003 8:24:00
Rad se dozvidam, za Pat a Mat je vyroben v Ceskoslovensku. Ve verzi uvadene v Nizozemi totiz Pat a Mat navic MLUVI.
2. GRAVATAR - papik16@earthlink.netJanko25. 2. 2004 1:00:00
>rad by som si stiahol niekolko fotografii PATA i MATA, kde ich najst
>dik

Reklama ETARGET:

3. GRAVATAR - sokolik@sokolik.czSokolík25. 2. 2004 8:32:00
Projdi si odkazy, ale nejvíc jich asi najdeš na polských stránkách (http://nakup.merkur.si/patmat/darila/default.asp), kde jsou i krátké videa ...
4. GRAVATAR - Jirka19. 6. 2004 0:05:00
Sokolíku, Sokolíku. Díky za zmiňované odkazy, ale... Nerad ti beru iluze, ale stránky http://nakup.merkur.si/patmat/darila/default.asp nejsou v polštině, ale ve *slovinštině*! Je to sice také slovanský jazyk, ale narozdíl od polštiny ze západní větve slovanských jazyků, slovinština patří mezi jižní. A navíc i ta internetová doména je slovinská (což ale samozřejmě neimplikuje, že tam uložené stránky musí být nutně slovinské ;-))
Sorry, to že Pat s Matem patří i mezi moje oblíbené večerníčky, ještě neznamená, že přehlédnu tenhle jazykový omyl.
5. GRAVATAR - sokolik@sokolik.czSokolík19. 6. 2004 1:08:00
Aha. Vidíš, zase jsem o něco chytřejší. Nějak jsem si automaticky říkal, že když tomu rozumím a není to slovensky, že to musí bý polština. A ono ne.
6. GRAVATAR - Jirka19. 6. 2004 1:50:00
Stane se. Ale i můj osobní pocit je (a to neumím ani polsky ani slovinsky), že po slovenštině jsou v pořadí polština a slovinština asi nejsrozumitelnější. Nečekaně jsem si to ověřil při loňském toulání se ve slovinských Kamnických alpách. Potkali jsme místní a docela jsme si popovídali. Pravda, nebylo to zcela plynulé, ale rozuměli jsme si. Mimochodem Kamnické alpy doporučuju, nejsou tam (zatím) takový davy jako v Julkách ale přitom se tam dají dělat příjemný vycházky. Takový málem čundry ;-) Krásný "panorámata" a naštěstí ne tolik "barevnejch teček" kolem. Ale jsou vápencovýho původu jako Dolomity a jsou uchvatný.
Tolik malá odbočka od Pata s Matem ;-)
7. GRAVATAR - Jirka16. 8. 2004 22:55:00
Dovolím si upozornit na zprávičku: Kutilové Pat a Mat se vracejí. Na dalších osmadvacet nových dílů se mohou těšit příznivci animovaného seriálu o dvou kutilech Pat a Mat. Nové díly vyrobí Ateliéry Bonton Zlín, Česká televize je začne uvádět od 31. srpna. Celkový počet dílů oblíbeného seriálu se tak rozroste na sedmdesát sedm.
Zdroj http://zpravy.idnes.cz/filmvideo.asp?r=filmvideo&c=A040816_180046_filmvideo_gra

Reklama ETARGET:

8. GRAVATAR - pet.ka.d@seznam.czPet20. 6. 2006 13:29:00
Prosím Vás, mohl by mi někdo prozradit kterej je Mat a kterej Pat?
9. GRAVATAR - romanth7@mail.ruloveawake.ru18. 1. 2022 2:29:00
Welcome to the world of adult Dating loveawake.ru

Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]