18.května 2005

Vandrování Jarní oheň osad Netopýři, Vlci, Zlatá růže a Tornádo

O víkendu jsme byli na jarním ohni, který pořádali čtyři trampské osady: T. O. Tornádo, T. O. Vlci, T. O. Netopýři a T. O. Zlatá růže. Počítal jsem s komornější akcí a tak jsme se tam vydali.

Můj, ne příliš lichotivý zápis najdete v naší kronice.

Ještě mi poslal zápis Dundy z pořádající osady T. O. Vlci, tak tady je:

Dne 14, května 2005 proběhl na Kubštejně u Moravské Chrástové jarní oheň trampských osad Zlatá růže, Tornádo, Netopýr a Vlci. za účasti 265 kamarádů a kamarádek z celé Český republiky a Slovenska. Na stožáru viselo 24 vlajek.

Soutěž proběhly odpoledne a zúčastnili se téměř všichni bez rozdílu věku. Osada Zlatá růže pořádala hod sekerou a nožem, Tornádo dělalo soutěž hod míčky na cíl, Netopýři hod kládou a Vlci hod podkovou.

Za Netopýry z Brna přijeli i jejich osadní jmenovci Netopýři z Hostýšové a Bielý netopýr ze Slovenska. Za Vlky přijeli Šedí vlci z Boskovic a Vážan a Vlci ze Skutče. Podávalo se 11 stupňové dobře chlazené pivo Polička, kterého se vypilo 17 sudů. K poslechu hráli a zpívali kamarádi a kamarádky z osad a skupin Tornádo, Staříci, Zlatý růže, Old boys, Feet boys, Sokolíci, Netopýři, Nebaro,Kropáčci. Do T.O.Vlci byly přijaty kamarádky Staňka a Jitka. Šerifem Vlků byl zvolen Dundy, hvězdu od Hupa přijal o půlnoci.

Ohně se zúčastnili i dopisovatelé do různých trampských časopisů a periodik jako např. z brněnského Kurýra Luban, ze stoňáckého Tam tamu Pedro.,a dále spoluautor knížky Oslavské boudy Jura Cancák. V plné sestavě přijeli a příjemně překvapili Luňáci vedeni šerifem Lokyšou., dále kamarádi z Luhy, Tisu ,Rudého orla,Rančerů, AXY,Pantera,Yetti, Lišiak, a z osad Romadúr, Psí skála,Toakaeh,Trapeři,Černý mustang,Bloody Fox, Skaláci,Zubři,Biely bobor,Kondor a rodinní příslušníci kamarádů těchto osad.

Škoda, že nemohli dojet Roháči,Mňouci , Mikfeláci , Satani., kamarádi z Texasu / Farář a spol./ a Hana a Žanek z Austrálie.

Akce se povedla, bylo pěkné počasí a všichni se dobře bavili. A tak snad příští rok zase ve stejném složení AHOJ a ZJS / to je zdar jak sviňa / !

Dundy T.O.Vlci Brno.


Přečteno: 5251x | Komentářů: 7x | Kategorie: Vandrování

Komentáře čtenářů

1. GRAVATAR - jarmila.lukova@seznam.czjarka26. 1. 2006 8:07:00
ahoj kamarade jen poznamka netopyr se pise s tvrdym y
2. GRAVATAR - sokolik@sokolik.czSokolík26. 1. 2006 9:53:00
Usf. Díky. Občas se sám nestačím divit, co to píšu :(

Reklama ETARGET:

3. GRAVATAR - jarmila.lukova@seznam.czjarka26. 1. 2006 12:32:00
Diky za opravu kamaradka Jarka z osady T.O.NETOPYR
4. GRAVATAR - Kastelánkastelan@centrum.cz2. 3. 2006 20:55:00
No zajímavé je, že Sokolík na pivo nepřijel, ale tak moc mu vadilo, že na něj čekal půl hodiny. Píše, že mu vadí nedostatek tolerance ale sám příliš tolerantní není. Já sleduji jako bývalý člen Zlaté růže jejich ohně obzvláště kriticky, ale tento se mi líbil. Na to, kolik bylo lidí byl dobrý. Inu kdo chce najít to své, nejde. Kdo chce ohanět, také najde....co dodat Sokolíku A propos...kolik že jsi organizoval potlachů????
5. GRAVATAR - sokolik@sokolik.czSokolík3. 3. 2006 9:24:00
[4]: Téměř po roce už se mi těžko objektivně hodnotí, ale pokusím se aspoň trochu:

To co mě jednoznačně rozčarovalo bylo to, že jsem někde začal hrát pro kamarády písničku a v půli sloky mi do toho dva metry ode mě začal hrát někdo jiný něco jiného !!! Toto považuju za velmi netolerantní řešení a toto mě velmi vadilo !!

To statní, co jsem psal, nebyla kritika, ale pouhé konstatování faktů tak, jak jsem je viděl.

Shrnutí: Podle mě objektivní zápor byla netolerance muzikantů a subjektivní zklamání trošku ze starší generace tramů (campingové stolečky a plynové vařiče...)

Co mě se týče, tak naše osada uspořádala 7 potlachů. A k této otázce ještě jednou a doufám naposledy podotýkám, že moje negativní reakce nebyla na to orgranizaci potlachu, ale ... (to už jsem vlastně psal)
6. GRAVATAR - Z.R.Grizzly@seznam.czGrizzly12. 3. 2006 12:34:00
Ahoj
Jsem scherif pořádající osady Zlatá Růže.Každý může mít vlastní názor na Jarní oheň,jen si oprav počet přítomných bylo to přes 300 lidí.Jestli umíš počítat tak při 1800 pivech to je za 3 dny 6!!!!!!piv na jednoho a to je moc.Než začneš něco psát ovéř si fakta.Pokud se týká zklamání ze starších trempů,tak až ti bude 50-70 let (a budeš ještě na živu)poznáš že nemoci jako prostata ti nedovolí ani sedět na kládě. Netvrdím že vše bylo ideál,ani mě není po chuti přeřvávání muzikantů,věř ale tomu že jakékoli organizování v tomto směru udělá víc škody jak užitku.Věř že s tím máme hodně zkušeností (13trampských bálů a 32 vlastních potlachů)myslím že je to dost na to abych věděl o čem mluvím AHOJ GRIZZLY
7. GRAVATAR - sokolik@sokolik.czSokolík12. 3. 2006 20:19:00
[6]: Ahoj Grizzly.
Nemám ani v nejmenším úmyslu počítat, kolik piv kdo vypil. Potlachy budou vždycky stejné: kdo chce přijet na pivo, jede na pivo a kdo chce přijet za kamarády do přírody, jede do přírody. Jak jsem již zmínil, nepozastavuji se nad tím, kdo kolik piv vypil.

Co se faktů týče, tak se to těžko zjišťuje. Já jsem to odhadl na místě velmi zhruba na něco přes 200 lidí, Dundy, coby jeden z pořadatelů oficiálně píše 267 a ty uvádíš přes 300. A věřím tomu, že pravda bude někde mezi námi všemi.

Co se starších trampů týče, netvrdím, že je to špatněš. Jen tvrdím, že mě to poněkud zklamalo. Možná jsem měl přehnané ideály.

Plně souhlasím s tím, že organizovat hudbu nejen, že nemá smysl, ale navíc bývá většinou ještě horší. To jediné velké rozčarování je právě z těch kamarádů muzikantů, kteří se neumí "zorganizovat" sami. Sám hraji docela aktivně na kytaru a učím se na baskytaru, ale když někam přijdu, tak se vždycky snažím dát dohromady s ostatními (ať už lepšími nebo horšími).

Rozhodně si nemyslím a nikde ani nepíšu, že byste udělali při organizaci potlachu něco špatně. Ba naopak se o organizátorech zmiňuji v dobrém slova smyslu a jsem přesvědčen, že jste udělali velký kus práce při organizaci něčeho tak velkého.

Ahoj, Sokolík

Reklama ETARGET:


Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]