12.července 2005

Vodáctví Co s sebou na vodu

Jel jsem už čtyřikrát stejný kousek Vltavy a vždycky před odjezdem marně přemýšlím, na co nemám zapomenout s sebou. Tak tady uvádím nástřel seznamu "Co s sebou na vodu". Pokud se taky chystáte na vodu, tak doufám, že vás bude inspirovat a pokud už jste na vodě byli a něco vám chybělo nebo přebývalo, tak doufám, že mě doplníte v komentářích.

Vodácké potřeby

 • Koňadra
 • Spoustu provazu na uvázání bagáže a věcí do lodi. Doporučuji se domluvit a ve skupině vzít jedno celé klubko dohromady.
 • Karabinky - Místo neustálého přivazování a odřezávání bagáže a pití k lodi je lepší udělat na konci očko a k lodi připnout na karabinu.
 • Houba na vybírání vody - čím větší, tím lepší.
 • Něco pod zadek - Pokud pojedete na Vydrách, tak po dvou dnech už člověk neví, jak by si sedl. Někdo používá plavací vesty, ale o ty je potřeba se starat.
 • Vodáckou mapu, ať víte, do čeho jedete.
 • Sáčky - zatím pokaždé mi někdy zateklo do vodáckého pytle, takže důležitější věci je lepší zabalit ještě do igelitových pytlů.

Oblečení a ubytování

Rozhodně je potřeba mít jedny boty do lodi a do vody a další na večer na obutí a cestování. Jinak já jsem většinou zvládnul celé s malým množstvím oblečení, ale kdo je zimomřivý, tak počítejte s tím, že večer je zima a někdy může být zima i v lodi a co jednou namočíte, už většinou neusušíte. Rozhodně je důležité mít za každou cenu suchý teplý spacák a stan, do kterého neprší. V případě horka je dobré mít něco na hlavu, třeba šátek.

Jídlo a pití

Co se týče jídla a pití, tak jsem po čtyřech cestách zjistil, že než se s něčím tahat, tak je lepší se živit po cestě po hospodách. Maximálně nějakou flašku sebou do lodi na zahřátí a něco do vlaku na cestu. Pokud už opravdu něco, tak nějaké sušenky na chuť můžou být. Ale pozor na čokoládové věci - v horku se rádi roztékají. Taky se hodí aspoň jedna velká flaška na nealko do lodi (třeba od Matonky).

Ostatní

 • Důležitý je opalovací krém a mast na spáleniny.
 • Náplast na odřeniny a možná nějaký Ibalgin na úpal (lepší než strávit vodu s bolestí hlavy, ale myslím, že jsem ho stejně nikdy nepoužil.)
 • Kytaru - rozhodně dávat do obalu zabalenou v igelitovém pytli a možno pak ještě s obalem zabalit znovu. Ke kytaře neuškodí náhradní struny a nějaký ten zpěvník.
 • Foťák
 • Sluneční brýle
 • Nějaký nůž

Co jsem nepotřeboval

 • Zatím asi nikdy jsem nepoužil kartáček na zuby a pastu (komentáře, že jsem prase si, prosím, odpusťte).
 • Není špatné mít pláštěnku nebo pončo, ale já ho nikdy nepoužil.
 • Hodí se baterka, ale většinu věcí jsem zvyklý zvládat po tmě.
 • Většinou sebou beru knížku, kdybych se náhodou nudil, ale zatím jsem si četl asi jednou ve vlaku, když všichni spali.
 • Většina lidí se sprchuje (obzvláště, když se zmokne, tak je to asi fajn), takže se asi hodí ručník a základní hygienické potřeby. Já místo toho chodím raději na svařák, takže jsem asi ručník taky nikdy nepoužil.

Kolik je potřeba peněz

Jezdili jsme vždycky na 3-4 dny na vodě plus den na příjezd a den na odjezd. Celkově to většině lidí vyšlo na cca 2.500,- Kč. Já, protože jsem si užíval se vším všudy, tak asi kolem 3.000,- Kč.


Přečteno: 25285x | Komentářů: 19x | Kategorie: Vodáctví

Komentáře čtenářů

1. GRAVATAR - Sokolik12. 7. 2005 22:25:00
Já opravdu prase nejsem, na celodenní svěží dech postačí jeden (až tři) panák zelené po ránu... a na oběd... a na večeři... a na další večeři... a když máme hlad dáme si další večeři... a je tu další snídaně a stále svěží dech... a kdyby náhodou přestával být svěžejší než-li svěží, máme možnost svačiny...
A opět ta proslulá věta : "Nevím za koho mě máte, já vůbec nechlastám!!!"
2. GRAVATAR - Janka & Lenda12. 7. 2005 22:29:00
omlouváme se... ale asi tak upřímně jako Janička Martinovi, když ho udělala u kempu v Krumlově:-):-):-):-):-):-)

Reklama ETARGET:

3. GRAVATAR - Lenka14. 7. 2005 6:37:00
tak jestli ti do toho můžu kecat, tak na úpal, či úžeh ti rozhodně Ibalgin nepomůže... Je dobré ho se sebou mít na bolet(ale ne bolest hlavy z alkoholu :-)), případně na sražení horečky (i když na to razím stále Paralen), ale ne úpal jej nedoporučuju. Poměrně hodně dráždí žaludek, takže by mohl mít i opačné účinky a dotyčnému jen přitížit... na to je lepší se pořádně vyspat, prolívat se minerálkou a pokud možno být co nejvíce ve stínu. Jinak z léků doporučuju ještě aspoň černé uhlí, případně Endiaron...
4. GRAVATAR - Janka14. 7. 2005 19:13:00
To jsem ani netušila, co teď máme v pobočce... a to jsem se sama pasovala na expediční lékárničku, vidím, že neoprávněně...já fakt asi jen to mimoděložní těhotenství:-)
5. GRAVATAR - Lenda (Lenka Dvořáčková)17. 7. 2005 19:07:00
To o těch lécích jsem nepsala já!:):):)
6. GRAVATAR - Kristýna18. 7. 2007 11:18:00
A pak je také hodně důležitá pokrývka hlavy!!!!!!!!!!!!!! Lepší než zahánět úpal stínem:-)
7. GRAVATAR - Mailoo7. 7. 2009 13:51:00
Ahoj!
Jeli jsme i bez stanů, když je hezky nevadí, když ne, vždycky se dá přespat v hospodě na zemi, jen je potřeba počkat do zavíračky a případně si trochu před spaním ukidit. Když jsme do kempu dojeli za deště, velmi se hodí aspoň malý ručník, neb svou tělesnou teplotou usychá člověk dlouho, dělá louže a je mu zima (velké výparné teplo vody). Nosíte-li brýle, doporučuji šňůrku, kdy jeden konec váže pacičku a druhý je protačen rukávem trika a krkem trika. Šňůra jen kolem krku může ve vodě sklouznout, nebo přiškrtit. Zvlášť dobré pro zadáky. Je nepříjemné mžourat na šutry a jezy "po slepu" ;-) Pro zastánce laminátovek také vřele doporučuji laminovací soupravu a skelnej papír spoň jedné hrubosti (dá se nahradit oškrábáním nožem). Lodní pytle se nemusí přivazovat, stačí je zapnout kolem vzpěry bortů (takhle nám bandy přežili nehodu na velkým jezu v Horažďovicích - loď samozřejmě nevydržela). Pytle jsou skladnější, lépe se nosí (zvlášť s popruhy), máňa (plastovej barel) je zase těsnější, hůře se v ní hledají věci. Těsnost pytle velmi závisí na kvalitě zabalení. Pomůže i suchý zip, nebo pásek nalepený uvnitř zavinovačky pytle (buď z výroby, nebo samo-domo).
Vždy s sebou zabalte dobrou vůli a odhdlání, na vodě nikdy nejste sami. Ten, s kým jste se poškorpili v hospodě, vám v nouzi nepomůže.
Hezké zážitky a AHOJ!

Reklama ETARGET:

8. GRAVATAR - janouskovaterka@seznam.czTereza 18. 3. 2011 15:40:00
Ahoj, letos v červnu beru na Ohři dvacet šestnáctiletých puberťáků... Napadá Vás, co ještě s sebou, kromě základních věcí?
9. GRAVATAR - Barča4. 7. 2012 10:53:00
Ahoj vodáci !
Na vodě jsem byla už několikrát a tak vám tady ráda napíšu co si na vodu beru já :-)

Hygienické potřeby + make.up :
Opalovací krém + krém po opalování
repelent
sprcháč, šampón, tělové mléko, krém na ruce, jar... (u všeho postačí jednorázové balení)
hřeben, popř. kartář
kartáček na zuby a pasta
!!! toaleťák !!! :D
nějaký odličovač nebo čistící ubrousky a náplasti
jodisol
manikůru
placentu nebo jelení lůj
no a s make-upu postačí jen nějaká ta řasenka a lehčí make-up s pudrem

Oblečení :
nepromokavá bunda nebo pláštěnka
trička a určitě nátělníky na léto
kraťasy nebo ,,třičtvrťáky" (nebo obojí...)
dlouhé kalhoty k ohni
spodní prádlo
mikinu (-y)
něco na spaní (mě se například osvětčilo spávat moc nenabaléna aby my potom ráno nebyla zima..., takže v klidu postačí kraťasy a nějaké volnější triko - když máte ovšem teplý spacák a nepíte pod širákem ale ve stanu :D )

Jídlo:
sice s sebou taháme vařič, ale chodíme se ten týden většinou stravovat po hospodách nebo s sebou máme nějaká ty instantní jídla...

Ostatní:
nůž
zapalovač
něco na hlavu (klobouk, kšilt,...)
lžíci
mobil
lékárničku
spacák, karimatka, stan
sluneční brále !!! - na vodě jsou nezbytné!!!
kapesníčky
baterka

TO VŠECHNO NA VODU VOZÍM JÁ SAMOZDŘEJMĚ VČETNĚ PLAVEK!!!! TAK AHÓÓÓÓÓÓÓÓÓJJJ!!!!!!
10. GRAVATAR - Kloboučník22. 11. 2012 1:58:00
Nářadí:

Nůž, víc než jeden
Malou sekyrku nebo skládací pilku - jednu nebo dvě do party
Laminovací soupravu na laminátku a dřevěná pádla, lepení na vzducholoď, nebozez, lak a kus plátna na žebrovku (kdo na tom ještě jezdí?), nezaškodí flastr na loďák - dvakrát do party
Šití
Sirky, zapalovač
Svíčku (hodí se když oheň nechce chytat nebo na opravu impregnace staršího stanu)
Polní lopatka až zabijete nemožného háčka nebo když nedojedete k záchodu (nenechávejte to válet na břehu, už tak je celá Vltava podělaná, inspirujte se u koček) - jednu do party


Kuchyně:

Ešus, v něm konzervu (pro větší partu jeden kotlík, k němu řetěz s hákem a pár ešusů)
Plechovej hrnek, v něm pár zlatejch zrnek
Feldflaška, Petflaška, prostě nějaká nerozbitná láhev - když je vedro, je potřeba nealko
Lžíci, vidličku, otvírák na konzervy, vývrtku - vše v plátěném pytlíku
Houbu nebo hadřík
11. GRAVATAR - woro@email.czKloboučník22. 11. 2012 3:45:00
Nedopsal jsem to, mám pravačku v sádře a ukliknul jsem se.

Lékárničku pořádně vybavenou, viditelně označenou a po ruce!:

Náplasti, obvazy, gázu nebo aspoň kapesníčky, páska není k zahození
Ibuprofen (Ibalgin, Nurofen...), paracetamol (Paralen...), pro dámy něco ostřejšího (neznám je, menstruační bolesti se mě netýkají), Acylpyrin
Endiaron, uhlí
Něco na alergie (Zodac, Zyrtec...)
Dezinfekci (já vozím jódovku a Novikovův roztok na krytí, pro měkkoty asi stačí peroxid)
Pinzetu (třeba na třísky), ideálně i pinzetu na klíšťata
Cukr
Kondom
Sáček igeliťáček (třeba na resuscitační roušku, na krytí proti vodě...)
Gumičky

Člověk nikdy neví co za pako se před ním vysype do šlajsny a o co si rozřízne kterou část těla nebo co kdo z party zapomene (měl jsem v bandě i dva alergiky bez léků), proto lékárničku nepodceňovat. Zas tolik místa nezabírá. Mimochodem menší ranky na rukou se ve vodě bez ošetření parádně podeberou a to se pak pádluje moc příjemně. Stačí se špatně chytit trávy na břehu nebo blbnout s nožem a pak tu ruku párkrát s pádlem strčit do vody - mnohokrát ozkoušeno.


Radosti všedního dne a pár triků:

Kytaru nejdřív do futrálu, pak do igelitu, pak ideálně do dalšího futrálu nebo do loďáku na kytaru. Struny na mechanikách igelit spolehlivě prorvou. Ideální je mít uvnitř polstrovaný vak a zvenku přes igelit klasický hadrák na tkaničku. Proti prodření bohatě stačí a rychle schne. Třeba u mandolíny snad ani jiná možnost není, nebo jsem minimálně žádný jiný vhodný futrál neviděl. Na banjo nehrám, netuším.
Zpěvník bezpečně schovat ke kytaře a vytahovat jenom na břehu, jinak plave. Pokud je v partě kuřák balivý, jeho záložní papírky patří ke zpěvníku. Aspoň po první koupačce nebude pořád čadit a počká si na zastávku na pivo.
Foukací harmoniky roztřídit: dřevěnky ke kytaře, plastovky do kapes nebo na šňůrku na krk (s trhadlem, aby se na ní nešlo uškrtit), používat s mírou (rychle se zprotiví).
Kontrabas snad radši nebrat, loď má pak těžiště vysoko,
12. GRAVATAR - woro@email.czKloboučník22. 11. 2012 3:53:00
Eh, ono to má limit na počet znaků a sežralo to polovinu příspěvku... No co, už jsem toho stejně naplkal až až; doufám že Ti to, Sokolíku, nevadí. Historky a triky jak co zabalit nechám koňovi, ten má velkou hlavu. Mimochodem moc pěkné to tu máš.

Reklama ETARGET:

13. GRAVATAR - 78.80.206.19917. 7. 2016 22:46:00
14. GRAVATAR - kuban.video@bk.ruIwan23. 7. 2021 18:08:00
<a href=https://kuban.video/>ęđŕńíîäŕđńęčé ęđŕé âčäĺî</a>
15. GRAVATAR - jfrenkl@yandex.comJustinsog8. 8. 2021 1:23:00
A errant II use over led away researchers from The University of Texas MD Anderson Cancer Center start that treatment with atezolizumab and bevacizumab was well-tolerated and resulted in a 40% open-handed reply amount in patients with advanced malevolent peritoneal mesothelioma, a rare cancer in the lining of the abdomen. Responses occurred in patients regardless of PD-L1 word stature and tumor metamorphosing burden.

Toil results indicated that the hodgepodge was safe as the bank of england and chattels in patients with yap train or racialism to earlier chemotherapy treatment. The look at, led fixed by approximately to Kanwal Raghav, M.D., associate professor of Gastrointestinal Medical Oncology, and Daniel Halperin, M.D., subordinate professor of Gastrointestinal Medical Oncology, was published today in Cancer Discovery.

Malign peritoneal mesothelioma (MPeM) is known as a rare but crotchety disease with historically deficiently wrong survival and reduced treatment options. Because symptoms most inveterately fit unmarked, peritoneal cancer is regularly diagnosed at a heretofore stage. If nautical harbour untreated, material expectancy is continually less than a year.

Bromide of the in the genesis trials on MPeM patients

Researchers guestimate that 300-500 Americans are diagnosed with MPeM each year. MPeM most of the metre follows the regardless of treatment as pleural mesothelioma, a cancer of the lung lining, although there are substantial differences between the diseases. MPeM is decidedly rarer, understudied, has a weaker coerce with asbestos pointing, affects women more oftentimes, occurs at a younger adulthood and is diagnosed more again at an advanced stage.

Treatment strategies are heterogeneous, but largely speaking list optimal cytoreductive surgery, hypothermic intraoperative peritoneal perfusion with chemotherapy (HIPEC) or betimes postoperative intraperitoneal chemotherapy (EPIC). Patients with MPeM only just forever are treated
16. GRAVATAR - rescuer.info@list.ruIllona16. 8. 2021 4:56:00

<a href=http://hall-of-magic.ru>ěîëčňâű íŕ óäŕ÷ó č âĺçĺíčĺ âî âńĺě</a>
17. GRAVATAR - pinupcasino7777@gmail.compinupcasinoooo30. 8. 2021 1:15:00
Čăđîâűĺ ŕâňîěŕňű <a href=https://pin-up777.ru/>Ďčí Ŕď</a> Ęŕçčíî čěĺţň îôčöčŕëüíóţ ëčöĺíçčţ č ńňŕáčëüíî âűďëŕ÷čâŕţň čăđîęŕě čő âűčăđűřč!

Reklama ETARGET:

18. GRAVATAR - eksakov1bru@yandex.runavalnyIntatry11. 9. 2021 13:52:00
Çíŕ÷ĺíčĺ ďđĺäńňŕâëĺííîé ńňđŕňĺăčč ďîäđĺçŕňü ęđűëü˙ âëŕńňč Ďóňčíŕ č ĺăî ďŕđňčč, ŕ ŕáńîëţňíî íĺ çŕđó÷čňüń˙ óńďĺő ęŕęîăî ëčáî äđóăîăî îáůĺńňâĺííî-ďîëčňč÷ĺńęîăî äâčćĺíč˙.
Ďî ńóňč ńâîĺé "Óěíîă ăîëîńîâŕíčĺ" ńĺăîäí˙ ýňî ďîëčňč÷ĺńęŕ˙ ńňđŕňĺăč˙, čçîáđĺňĺíŕ đîńńčéńęčě âíĺńčńňĺěíűě ďîëčňč÷ĺńęčě äĺ˙ňĺëĺě Ŕëĺęńĺĺě Íŕâŕëüíűě ęŕę ńđĺäńňâî áîđüáű ń "Ĺäčíîé Đîńńčĺé" óěíîăî ăîëîńîâŕíč˙, ďđîăîëîńîâŕňü çŕ ăëŕâíîăî îďďîíĺíňŕ ęŕíäčäŕňŕ "Ĺäčíîé Đîńńčč" âî ěíîăčő îäíîěŕíäŕňíűő îęđóăŕő âĺçäĺ ďî ńňđŕíĺ, âíĺ çŕâčńčěîńňč îň îáůĺńňâĺííî-ďîëčňč÷ĺńęîé ďđčíŕäëĺćíîńňč č âçăë˙äîâ ýňîăî ńîďĺđíčęŕ.
Ŕ đ˙ä ĺăî ďîńëĺäîâŕňĺëĺé ďđčĺőŕë â äđóăóţ ńňđŕíó, č îíč ęîíĺ÷íî âńĺ ĺůĺ đŕáîňŕţň íŕä ńďčńęŕěč óěíîăî ăîëîńîâŕíč˙ íŕ ăđ˙äóůčő âűáîđŕő.
Çíŕ÷ĺíčĺ ďđĺäńňŕâëĺííîé ńňđŕňĺăčč ďîäđĺçŕňü ęđűëü˙ âëŕńňč Ĺäčíîé Đîńńčč, ŕ íĺ ăŕđŕíňčđîâŕňü óńďĺő ëţáîăî äđóăîăî îáůĺńňâĺííî-ďîëčňč÷ĺńęîăî äâčćĺíč˙.
Ńĺăîäí˙ Ŕëĺęńĺé Íŕâŕëüíűé ďđĺáűâŕĺň â ňţđüěĺ, č ĺăî ńîáńňâĺííîĺ ďîëčňč÷ĺńęîĺ äâčćĺíčĺ çŕ˙âëĺíî "ďđîňčâîçŕęîííŕ", ďîňîěó îíî íĺ čěĺĺň ďđŕâŕ äĺéńňâîâŕňü â Đîńńčč.


<a href=https://navalny-team.com/>÷ŕň áîň óěíîăî ăîëîńîâŕíč˙</a>
19. GRAVATAR - treadfatabnaispec@mail.comCraigBeito22. 9. 2021 5:12:00
https://body-rub.manhattan-massage.com/ - body rub in nyc
Wish you feel memorable emotions ? Tired of work ? How about to have a rest and massage ? We invite you to visit massage salon in West Village.

Where can be ordered Thai massage in salons Midwood.

Massage periosteal performed masseurs
, their possibly meet by coming to our club . Girls are attractive slim figures and appearance . You always have the opportunity experience for yourself aesthetic satisfaction, just looking at them.

Our salon works around the clock .
Running massage Thai without intimate actions , what make it safe. Spa in Clinton Hill comply with rules hygiene , use disposable personal items .In the cabin vibration massage you acquire not so much massage but also opportunity relax to body and to soul.
Also our staff store your personal privacy: on the matter what way in particular you prefer to spend free time, not will know no person.
Massage in spa Windsor Terrace possibly attend people from 21 years. By calling to the salon by phone, you can sign up for necessary day and time . Spa Salon with great pleasure will welcome you.

Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]