8.srpna 2005

Vandrování 15. výročí T.O.Mufloni

Ani letos jsem si nemohl nechat ujít výroční oheň trampské osady Mufloni. Mufloni dělají výroční ohně pouze na každé páté výročí a to začátkem srpna a v ostatních rocích pořádají velikonoční potlachy. Z dosavadních zkušeností musím říct, že jejich potlachy jsou jedny z nejpropracovanějších a nejhezčích potlachů, jaké jsem kdy navštívil. A ani 15. výročí nebylo výjimkou, ba spíš naopak.

Letos jsme vyrazili v zajímavé sestavě: Já s Borůvkou, Ája, Mája a Black. Tentokrát jsme ani nezabloudili v Moravských Budějovicích a po osmé hodině dorazili úspěšně na místo. Po cestě do kiosku jsme vyzvedli na chatě sheriffa. Jelikož potlachy Muflonů jsou hodně o muzice, tak dle očekávání v kiosku se o muziku staral Milda se Slůnětem, ke kterým jsem se přidal nejdřív já a později ještě další kamarádi včetně například Vlasťáka nebo Bigboše. Když byla po chvíli zima, přestěhovali jsme se z venku do kiosku a hráli asi do dvou do rána. Protože pak už všichni naši téměř spali na stolech, zabalili jsme to a šli hledat místo na spaní. Měl jsem tentokrát snahu nespát tradičně přímo před kioskem, ale dojít někam na flek, ale protože bez baterky to jde v noci špatně, tak jsme zakufrovali asi padesát metrů nad kioskem, což se nakonec ukázala jako docela příhodné místo.

Ráno trošku sprchlo a tak jsme si přispali. Sotva jsme se víc probrali z rána, začínali soutěže. Protože prý počasí nebylo nejlepší, přesunula se většina soutěží z rybníka na souš. Zatím co probíhali dětské soutěže, byli jsme si s Ájou zaplavat. Právě proto, že počasí nebylo moc horké, byla voda docela příjemná. Zúčastnil jsem se jedné soutěže, ale bez výsledku, narozdíl od Máje, která si odnášela z tohoto potlachu placku za třetí místo v soutěži „Nosítka“. Číra tentokrát, aby neprospal zapálení jako loni, prospal raději soutěže a to v našem přístřešku. Po soutěžích jsme vytáhli s Mildou, Vlasťákem a Danym kytary hráli až do večera. Bylo to moc příjemné a ještě teď na to vzpomínám. Zastavil se za námi i Komár s nejmladším potencionálním účastníkem Budym.

Při zapálení se mi dostalo té cti hrát s klukama z Falešné karty Vlajku. Celý ceremoniál zapálení těžko popsat, ale nutno zmínit, že ho má Slůně docela pěkně propracovaný. No je vidět, že už to mají za těch patnáct let vychytaný. Po večerních soutěžích se narazila bečka, sešli se muzikanti a hráli a hráli. Na mě padla stejně jako na ostatní nějaká únava a tak jsme chvíli poslouchali a šli docela brzo spát.

Ráno už zbývalo jen společné loučení a odjezd domů. Ještě, že další potlach mají Mufloni už za necelého tři čtvrtě roku. Už se na velikonoce těším.


Přečteno: 2972x | Komentářů: 3x | Kategorie: Vandrování

Komentáře čtenářů

1. GRAVATAR - rkristof@volny.czSlůně10. 8. 2005 22:57:00
Teda Sokolíku! Začínám se červenat. :-)
Dík za bezva hraní a ahoj na Velikonoce.
2. GRAVATAR - alsetr@seznam.czalsetr18. 2. 2008 16:32:00
to nejsou vandry ale propagace alkoholismu vzdyt tam se jen chlasta jedte na jinne potlachy a zarucim,ze zabava je lepsi i kdyz se nepije alkohol nejsem abstinent ale kdyz vidim halogena a nepoznava nikoho je to hruza a ostuda trampinku tak zas nekdy ahoj

Reklama ETARGET:

3. GRAVATAR - alsetr@seznam.czalsetr18. 2. 2008 16:33:00
Jo a slune ty se polepsi nebo dopadnes jak halogen a ta jeho koc

Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]