1.srpna 2003

Aktuality Banky prý lžou a nemusí dodržovat sliby

Na pooh.cz se již druhým článkem rozebírá kauza České spořitelny. Tento bankovní ústav kdysi pod vidinou získání nových klientů nabídl studentům, stejně jako ostatní banky, založení a vedení účtu za zvýhodněných podmínek. Dostát jim už asi nemusí.

Konkrétně ČS nabízela zdarma založení účtu, každý rok prémii ve výši 400,- Kč, nezajištěný kontokorent do výše 10 tisíc korun a v případě odpromování s vyznamenáním prémii 10 tisíc korun. To zní lákavě. Proč si tedy účet okamžitě nezřídit ? Protože je to banda lhářů.

Když si studenti letos přišli pro slíbenou prémii, zjistili, že se jim banka ve smlouvě o ničem podobném nezmínila a tudíž prémii nedostanou nebo dostanou jen zlomek slíbené prémie. Údajně to komentovali slovy, že když to inzerují v reklamě, tak ještě neznamená, že je to pravda. Zklamaní studenti se obrátili na sdružení na ochranu spotřebitelů a to vymohlo na ČS zaplacení této prémie pro letošní rok. Banka to však komentovala slovy, že byť tedy peníze vyplatí, tak neexistuje žádná právní povinnost k této výplatě. Proto prý v dalších letech tuto prémii vyplácet nebude.

Závěrem si neodpustím komentář, že Česká spořitelna je podle mě bankovní ústav na baterky a nápadně mi připomíná dřívější fronty na banány. Já osobně kromě mám účet u ČS jen z důvodu možného kontokorentu a jinak používám účet u Komerční banky pobočky Brno – Venkov, kde jsem nadmíru spokojen a to nejen já, ale i dalším minimálně 5 známých, kterým jsem tuto banku doporučil.


Přečteno: 2577x | Komentářů: 0x | Kategorie: Aktuality

Komentáře čtenářů

Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]