1.srpna 2003

Články a zajímavosti Plechové panelákové linky - genialita sama

Rozhodl jsem si zmodernizovat kuchyň. Bydlím v paneláku, který má podlahu v kuchyni potaženou hnusným modrým linoleem a vybavenou plechovou linkou, které příšerně vrže moc ani nejde zavírat, protože za ty roku už poztrácela hodně šroubečků a magnetků.

Jeden z prvních kroků je demontáž této staré kuchyňské linky. Pokud bych přemýšlel, jakou práci dám vrahům do kriminálu, tak je to právě demontáž takových výtvorů. Celá linka je sešroubována na šroubky a matičky. Doposud jsem nepochopil princi montáže takovéto linky a mám dojem, že motto autora této linky bylo: všechny matičky dát na takové místo, aby se k nim člověk nedostal a linku instalovat tak, aby se nedala rozebrat.

První večer jsem demontoval horní část linky. To ještě jakš takš šlo. Druhý den jsem přemýšlel, jak demontovat baterii tak, abych po vyhození pracovní desky linky mohl zase vrátit zpět a nemusel vyčkat příchodu instalatéra, který ji zprovozní. Po půl hodině marného povolování razených částí jsem vzal pilu na dřevo a onen kousek desky vyřízl a nechal na baterii. Povolil jsem asi třicet šroubů a demontoval pracovní desku.

Naivně jsem si myslel, že již jen rozeberu spodní skříňky a odnesu. Spodní skříňky byly taktéž přišroubovány a to tentokráte k soklu, takže pro jejich demontáž bych musel celou linku položit. Zdánlivě žádný problém. Kdyby ovšem linkou nevedla voda a odpad.

Nakonec jsem linku s Komárem z části vysunul, rezignovaně paličkou umlátil několik šroubů a vcelku jsme ji vynesli ven. Fuj !! Už nikdy více.

A to jsem pak chtěl do panelů vysekat ještě asi 40 metrů drážek na elektriku. Po té, co jsme drážky eliminovali asi na 2 metry, jsem odsekal asi 10 cm a praštil jsem s tím, že nakonec ty lišty tak škaredé nejsou.


Přečteno: 4936x | Komentářů: 0x | Kategorie: Články a zajímavosti

Komentáře čtenářů

Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]