12.června 2006

Aktuality Zarův projekt na výměnu fotek

Požádal mě Zar, abych zde zveřejnil informace o jeho připravovaném projektu na výměnu fotek po internetu:

Ahoj kamarádi a osady,

rád bych vás seznámil s novým internetovým projektem, jehož realizaci v případě dostatečné podpory plánuji na podzim letošního roku. Jedná se o systém na prezentování a výměny fotografií z vadráckých a jiných akcí.

Jistě se shodneme na tom, že dost často mají naši kamarádi fotky, které by jsme měli rádi v kronice, nebo třeba jen tak na památku, a narážíme na problém se vzájemnou výměnou a doručováním těchto dat. Vyhledem k tomu, že se na akcích sjíždíme ze všech koutů republiky, je mnohdy problém se k fotkám dostat. Nový webový server s jednoduchým a efektivně naprogramovaným rozhraním by sloužil právě k tomuto účelu. Každý zaregistrovaný kamarád by mohl takto uploadnout svoje fotky s popisem do grafické databáze, odkud by je mohli ostatní bez problému stáhnout. Myslím že víc není potřeba vysvětlovat, a každému je jasné, jak přínosné by podobné rozhraní bylo…

Tímto chci oslovit osady i jednotlivce, kteří by se chtěli na podobném projektu finančně a organizačně podílet. Odměnou za jejich dotaci by bylo prezentování osadního znaku (popř. jména) s přímým odkazem na jejich webové stránky, vlastní e-mailová schránka a VIP účty do systému se speciálními právy a vlastním osadním vzkazovníkem. Do budoucnosti je v plánu vytvoření podsystému pro zasílání e-zvadel přímo na jednotlivé profily nebo skupinám.

Webhosting s dostatečnou datovou kapacitou pro uchovávání obsáhlé grafické databáze příjde ročně i s udržováním domény na více než 10 000,- Příspěvek pro získání VIP je tedy vzhledem k finanční náročnosti min. 800,- / rok. Myslím si že tato suma nebude například pro osady žádnou velikou zátěží. Kvalitní programátorská podpora je již zajištěna.

Pošlete prosím tynto informace svým kamarádům a osadám, a v případě zájmu o spolupráci mi napište na tarn@post.cz popř. tel: 723 777 361

S modrou oblohou,

Zar


Přečteno: 2836x | Komentářů: 6x | Kategorie: Aktuality

Komentáře čtenářů

1. GRAVATAR - vratablazek@seznam.cz-vráťa-14. 6. 2006 12:02:00
Pokud by šlo pouze o výměnu fotek, zdá se mi nový systém zbytečný - podobnou službu nabízí už existující servery, namátkou www.fotoalbum.cz
Projekt by se ale mohl stát zajímavým, pokud by sel vclenit jako modul do osadnich stranek. Pak by bylo jednoduche vytvorit na osadnich strankach fotogalerii, do ktere by kamaradi nahravali fotky a spravce osadni stranky by vybiral, ktere fotky se na strance zobrazi. Samozrejmosti by v tomto pripade mela byt moznost ostylovat galerii tak, aby zapadla do stranek.
Pokud pujde o takovouto funkcnost, dovedu si nasazeni systemu predstavit a myslim, ze bude ze stran osad vitan a podporovan.
2. GRAVATAR - Zar19. 6. 2006 7:13:00
Tak jsem se díval na www.fotoalbum.cz
To čeho nemá projekt rozhodně docílit je, aby byly fotografie z akcí zcela veřejně přístupné. Opakuji že půjde o databázi fotek ke které budou mít přístup pouze kamarádi.
Jak posléze s fotografiemi naloží je jen na nich (a ve finále jejich zodpovědnosti). Včlenění do stránek je rozhodně zajímavý nápad, ale nejsem si úplně jist aplikovatelností (co stránky to jiný kód a funkce). Pokud nenajde projekt podporu, tak holt zůstane
u posílání CD a k mnoha fotkám se lidi vůbec nedostanou...

Reklama ETARGET:

3. GRAVATAR - Saša19. 6. 2006 11:40:00
Myslím si, že dost lidí z těch, kteří už si článek přečetli, zatím vyčkává, jak velká skupina průkopníků se dá zezačátku dohromady. Je to prozatím nejen o zájmu uživatelů, ale taky o eventuálních nákladech na provoz, které při malém počtu účastníků vzrostou. Chtělo by to nějakým způsobem prolomit tuhle psychologickou bariéru, třeba tak, že by sem každý zájemce, jenž má zájem do výměny fotek jít, napsal aspoň zprávičku. Hned bysme viděli jestli je nás pět :-( nebo padesát :-) .
Za s.t.s. Usada můžu potvrdit zájem.
4. GRAVATAR - Malvík20. 6. 2006 0:46:00
nápad se mi líbí....jen aby to fungovalo...
5. GRAVATAR - Zar20. 6. 2006 10:21:00
Po stránce funkčnosti systému by neměl být problém. Webdesign budu dávat do kupy já, programátorskou stránku si vezme na starosti moje sestra.
Již byla řeč i o umístění osobních/osadních stránek VIP členů na daném serveru (jako sub) s přímými vazbami na jednotlivé fotografie. Jakýkoliv konstruktivní návrh a nápad je samozřejmě přínosem...
6. GRAVATAR - 212.80.64.5820. 6. 2006 12:35:00
Já bych do toho šel taky, i když zrovna moc nefotím, ale od nás by dodával arny a tatanka by taky z našich akcí pár fotek sehnal od kamarádů ze severu.
Takže za T.S. Toulaví Psanci zájem potvrzuji.

Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]