5.září 2006

Kultura a hudba Let číslo 93

Málokdy doporučuju nějaký film v kině. Tentokrát musím udělat vyjímku. Byli jsme ve čtvrtek v kině na "Let číslo 93" a musím říct, že to byl zajímavý zážitek.

Když zkončil film a na plátně bylo už jen černo, kinem se neslo absolutní až strašidelné ticho a do toho ticha se polohlasně nesla něčí slova "Toto se opravdu stalo?". Všichni opouštěli sál tiše s takovým zvláštním výrazem ve tváři.

11. září 2001. Teroristé unesli čtyři letadla. Tři zasáhla svůj cíl. Tohle je příběh čtvrtého z nich. Film Let číslo 93 je strhujícím a provokativním dramatem, vyprávějícím příběh lidí, kteří se stali přímými svědky únosu čtvrtého letadla v den nejhoršího teroristického útoku v dějinách Ameriky. Greengrassovým záměrem bylo pohybovat se v průběhu celého filmu pouze mezi letovými dispečery, pasažéry a posádkou. Je to příběh o 44 lidech, které začínáme sledovat od příjezdu na letiště a pak v reálném čase absolvujeme jejich devadesátiminutovou cestu vstříc obrovskému hrdinství tváří v tvář téměř jisté smrti.


Přečteno: 3550x | Komentářů: 1x | Kategorie: Kultura a hudba

Komentáře čtenářů

1. GRAVATAR - 213.226.196.21226. 9. 2006 0:14:00
kecy

Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]