16.dubna 2007

T.O.Pod psí skálou 5. výroční oheň T. O. Pod psí skálou

Ve čtvrtek jsme vyrazili do Čermákovic chystat potlach. Jelikož Onásek nemohl přijet z Anglie, zastoupil ho letos poprvé Komár. Něco po jedenácté vyskákali ze tří aut u obchůdku čtyři dospělí, tři děti a jeden pes. Chvilku jsme se vítali s místními a následně jsme vyrazili na flek. Počasí nám přálo a tak nám šla práce pěkně od ruky. Když jsme ve čtvrtek večer za zvuku Sokolíkové kytary sedli k užitkáči, byl už téměř celý potlach připraven. Protože přes den bylo velmi krásně, rozhodli jsme se spát pod širákem. Obloha byla plná hvězdiček a teplota v noci se blížila téměř k nule - to vám byla ale kosa. Ještě, že Jája byla tak zmrzlá, že v šest rozdělala oheň a uvařila kafe.

Zajeli jsme na nákup do obchůdku a dopoledne jsme dodělávali drobnosti kolem potlachu. K obědu jsme měli výjimečně místo guláše polívku (gulášovou) a padla první medovina. Po obědě Komár s dětmi usnul a my rychle před příchodem kamarádu dopisujeme kroniku. Padla druhá medovina. Za dvě hodiny vyrážíme do hospody, kde nás čeká nový majitel a snad i následně spousta kamarádu. Vše máme připraveno, počasí máme objednáno a jen máme strach, aby nám stačilo 69 cancátek.

Tak sotva jsme dopsali kroniku, přijeli první kamarádi a padla další flaška medoviny. To bude veselo. Na šestou jsme vyrazili do hospody. Přijelo poměrně hodně kamarádů – až jsme se divili. Hrálo se a zpívalo dlouho do noci, ale víc o tom napsat nemohu, jelikož jsem díky rozverné náladě u baru byl lehce indisponován a proto jsem docela těžce absolvoval cestu zpět na flek.

Sobotní ráno pro mě nebylo nic moc příjemné, ale nějak jsem to nakonec ustál. S Komárem jsme tradičně nachystali „Rumachcu běh“, který tentokrát neprobíhal do kopců, ale podél řeky se dvěma brody. Postupně přijelo ještě pár kamarádů a kolem třetí jsme vyhlásili první soutěž. To ještě nikdo netušil, v jakou se zvrhne bojovku. Neuplynula ani minuta po začátku a vrátil se udýchaný Jura (trefil jsem to jméno?) s tím, že potřebuje vodu a dva silný chlapi, že se Kuba zhroutil. Ani jsem nečekal, jak snadno a skoro automaticky se sehrajeme a dokážeme identifikovat problém (díky našim dvěma zdravotním sestrám) dopravit jej na louku, kam může přijet záchranka a přivolat na místo záchranku, která se ho potom ujala. Byl to opravdu krásný příklad toho, jak trempi dokáží držet spolu a pomáhat si.

Mezitím někteří nic netušící kamarádi doběhli „Rumachcu běh“. Umístili se:

 1. Vajky
 2. Soňa
 3. Pablo

Před dalšími soutěžemi byla pauza, aby se všichni trochu vzpamatovali a pak se Komár chopil vzduchovky. Střílelo se na terč a každý měl tři pokusy. Soutěž byla rozdělená na dětskou a dospěláckou, kde v dětské bylo umístění:

 1. Jirka
 2. Džejdžej
 3. Honza

a v dospělácké:

 1. Marta
 2. Zar
 3. Jura

Následovala poslední soutěž, kterou jsme odkoukali na potlachu T. O. Dlouhá cesta, která měla název Člověče nezlob se! Celá byla založená hodně na náhodě (na různých stanovištích se různě házelo kostkou a podle toho se šlo dál) a hlavní princip spočíval ve vypití co nejvíce obyčejné pramenité vody. Myslím, že tato soutěž byla dokonalá hlavně pro diváky, ale i někteří soutěžící si ji dokázali užít. Pominu-li děti, tak asi nejdokonalejší pohled byl na Kačera, který účast v této soutěži povýšil tak trochu na umělecké dílo. První tři místa obsadili:

 1. Zar
 2. Džejdžej
 3. Pablo

Placku za nejdelší účast získala Doušek, která vydržela soutěžit hodinu a čtrnáct minut.

Po ukončení soutěží bylo ještě dost času na večeři a odpočinek před zapálením ohně. O zapálení jsme požádali Čancara, Kekiho, Zara a Soňu. Oheň vzplál krásně a celý večer se o něj tradičně výborně staral Chemik. Po rozdání placek a cancátek následovalo hraní a zábava až do časných ranních hodin.

Zapálení ohně se podle počtu (chybějících) cancátek zúčastnilo asi 90 kamarádů, což je téměř dvojnásobek oproti loňským letům. Hodně se o to určitě zasloužilo počasí, které bylo více než letní. Celkově nutno říct, že podle ohlasů kamarádu ráno při loučení se oheň určitě podařil. Jen velká škoda, že se ho nemohl zúčastnit Onásek…

Fotky z potlachu jsou k dispozici tradičně ve fotoarchivu.


Přečteno: 2977x | Komentářů: 0x | Kategorie: T.O.Pod psí skálou

Komentáře čtenářů

Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]