30.dubna 2007

Aktuality Morče

Jako děti jsme pěstovali snad všechny druhy hlodavců a domácích zvířat, které se v paneláku pěstovat dají. Dokonce jednou prodávali ve Zverimexu brojlery za 10,- Kčs a jak byli tak krásně žlutí, tak jsme hned tři donesli domů. Ale dlouho nevydrželi. Jak přestali být tak krásně žlutí, tak jsme nějak ztráceli zájem a kuřátkům se v kleci na andulky nějak nepodařilo přežít.

Před třemi týdny jsem šel do zverimexu koupit hadovi králíka. Králíci nebyli a tak jsem koupil aspoň poslední velké morče. Hodil jsem ho hadovi a odjel na náš potlach. Jaké bylo naše překvapení, když jsme se vrátili domů a morče nejen že nebylo sežrané, ale dokonce porodilo i jedno mládě. Chvíli jsme na ně koukali a rozhodli, že takového pěkného prcka nemůžeme nechat sežrat. Připravili jsme terárko a přestěhovali prcka do nového domova. Pak jsme nastudovali, že asi sám žrát nebude a že je potřeba přestěhovat i maminku, aby mohla ještě pár týdnů kojit. A tak jsme začali pěstovat morčata.

Další týden jsme odjeli zase na víkend, a když jsme se vrátili, zjistili jsme, že maminka nějak ty všechny životní trable nerozdýchala a umřela. A tak se z našeho prcka stal sirotek. Měli jsme strach, že umře, ale naučil se v týdnu života sám žrát a daří se mu dobře. A tak máme doma morče se jménem Prcek.

Morče

Přečteno: 5160x | Komentářů: 4x | Kategorie: Aktuality

Komentáře čtenářů

1. GRAVATAR - meridianus@centrum.czkrtek30. 4. 2007 18:08:00
:-) Ta kuřátka byla pořád žlutá, ale byla v akvárku a byla jim zima, bo lampička od stolu nestačila... A morčátko je moc krásné.. asi k vám někdy zajdu na krmení dravé zvěře zachránit nějaké další :-)
2. GRAVATAR - kenny 30. 7. 2008 12:47:00
pro morče není dobré aby mělo jako podestýlku noviny!!!!!!-- je v nich příliš mnoho olova a morče by se časem mohlo otrávit. Nejlepší podestýlkou jsou hobliny.

Reklama ETARGET:

3. GRAVATAR - aneta9. 2. 2009 18:49:00
Mám hestčí morče je dlouhosrstí ,a má zrzavou barvu jmenuje se Omegí
4. GRAVATAR - anonymka9. 9. 2013 20:35:00
Sice noviny jsou opravdu špatné,tak každé morče je unikát..toto je také moc krásné a i každé další morče.

Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]