10.července 2007

Úvahy Pozitivní myšlení

Když jsme byli naposledy v Čermákovicích, měla Doušek moc fajn nápad na pozitivní myšlení. Hra spočívá v tom, že si sedneme každý řekne, co ho za poslední měsíc nejvíc potěšilo. Tehdy to sice zapadlo nějak do ztracena, ale napadlo mě, že by to byl vhodný námět do diskuse.

Takže já začínám:

Můj asi úplně nejlepší pocit za poslední měsíc jsem měl, když jsem byl asi před dvěma týdny s Shariskou na delší procházce a došli jsme do k rybníku. Šli jsme jen tak na volno, jak se nám poslední dobou daří (tedy já jsem šel a ona postupně běhá za mnou) a protože bylo teplo, napadlo mě zkusit, jestli by vlezla do vody. Viděla tolik vody asi poprvé v životě a vůbec nevypadala, že by do ní chtěla zkusit stoupnout. Vzal jsem ji tedy na delší vazák a vlezl dovody. Jen tak jsem tam stál a pouze slovy ji lákal za mnou. V jejích očích byl vidět strach - bála se stoupnout do té vody, co se leskla a nebyla vůbec pevná a na druhou stranu se taky bála, že tam zůstane sama a já ji tam nechám. Trvalo to asi deset minut, než překonala sama sebe a vešla za mnou do vody. Jen tak sama, ze své vlastní vůle. Nenutil jsem ji, nepřikazoval a pouze jsem si moc přál, aby to dokázala. Pak jsme kousek plavali vedle sebe a nakonec ještě několikrát jsme zkusili vyjít na břeh a vrátit se do vody. Opravdu jsem měl obrovskou radost a ještě teď na to rád vzpomínám.

A teď jste na řadě vy:

(A pokud nemáte nic, co by vás potěšilo, měli byste se nad sebou zamyslet.) Když to půjde dobře, tak třeba za měsíc bude další kolo.


Přečteno: 2699x | Komentářů: 2x | Kategorie: Úvahy

Komentáře čtenářů

1. GRAVATAR - Příšerka12. 7. 2007 12:19:00
Moc hezké:

Za poslední měsíc, co jsem zažila hezkého, bylo asi nedávno, na jednu stranu je to asi prosté, ale měla jsem dovolenou, kterou jsem se rozhodla strávit u rodičů. Jelikož mám s mými rodiči suprový vztah, docela mě bolelo, že jsem se odstěhovala, i když takové věci nedávám najevo. A tak ty dny co jsem byla u nich, byli jako bych pořád byla doma a nic se nezměnilo. Byla jsem zase ta " malá" jejich holčička. Společně jsme jeli do zoo Jihlava, kde to bylo moc fajn, miluju totiž kočky a tam mají i ty trochu větší. Pak zbytek dne jsme strávili v Aqua parku též v Jihlavě. A večer to už v Přibyslavi jsme si zašli na vínko či pivíčko.
A večer jsme usínala s pocitem, jak říká jedno rčení: všude dobře, ale doma nejlíp (maminky a tatínka).


Tak co lidi, co vás zahřálo u srdíčka.
2. GRAVATAR - lanina@centrum.czPaja12. 7. 2007 15:19:00
Ahoj me za posledni mesic potesilo moc veci, ale asi nejvic me u srdicka zahraly tri veci. Prvni byla, kdyz me moje mala neter(18mes.) po dlouhe dobe, co jsme se nevidely, poznala, rozesmala se na me, zarily ji ocicka a rekla teta. Druha byla, ze jsem byla prijata do jine prace a lidi v ni me uzasne prijali do sve "rodiny" . A treti bylo, ze mi ted uz byvali spolupracovnici na rozloucenou usporadali veceri a dali mi darecky od srdicka.

Reklama ETARGET:


Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]