21.dubna 2007

Koně Koňský vytrvalostní dostih Rakvice

Dnes se naše stáj účastnila koňského vytrvalostního dostihu v Rakvicích. Bylo pěkné počasí a účastnilo se spousta pěkných koní. Dokonce se Simonka s Doliverem docela pěkně umístili a Kája s Kevinem taky zaběhli pěkně. No prostě paráda.

JS Karolína na dostihu v Rakvicích

Po kliknutí na panorama ho zobrazíte ve větší velikosti.

Panorama vyhlášení výsledků dostihu

Další fotky z dostihu v Rakvicích jsou ve fotoarchivu.


Přečteno: 4875x | Komentářů: 2x | Kategorie: Koně

Komentáře čtenářů

1. GRAVATAR - kubankova.ivana@seznam.czKubánková Ivana14. 8. 2007 21:20:00
Dobrý večer.Obracím se na Vás o pomoc či radu.Koupili jsme A1/1, 8-mi letého,staženého z dostihové dráhy ( 3 roky byl volně na pastvině, bez práce ). Vicus je snaživý a učenlivý,jen má dcera trošku problém se zastavením koně ve cvalu, prostě běhá a běhá....ale už se to také zlepšuje :-) Dcera by se moc ráda věnovala vytrvalostnímu běhu (dostihu),ale nemáme v této oblasti žádné zkušenosti.Myslíte, že byste nám mohli poradit,kam se obrátit, kde nasát trochu více informací o tomto sportu ? Předem moc děkuji za odpověď. Kubánková
2. GRAVATAR - sokolik@sokolik.czSokolik15. 8. 2007 8:24:00
Gratuluji ke koupi koníka.

Co se týče zastavování, tak to je asi obecný problém A1/1. Když jsem sháněl koníka pro přítelkyni, tak toto bylpřesně důvod, proč jsem se A1/1 vyhýbal. Obecná rada neexistuje. Asi prostě jen zastavovat, zastavovat a zastavovat. Zastavoval bych vždycky od kroku, až to půjde tak klus a až to půjde, tak bych zkoušel cval. Jinak pokud netrváte na anglickém uždení, tak bych místo stihla zkusil páku (kůň ji víc vnímá, rychleji se naučí na ni reagovat a ve výsledku za ni není potřeba tolik koni tahat jako stihlem). Taky jsem někde četl, že je vhodné jet proti nějaké překážce a zastavovat koně jakoby před překážkou, aby sám pochopil, že má na zastavení reagovat a že je to pro něj dobré (ovšem nevím, zatím jsem nikdy nemusel zkoušet.) Prostě obecně - cvik (ať už jakýkoliv) opakovat a pokud možno opakovat úspěně (neúspěšný pokus je vždy krok zpět).

Co se týče vytrvalosti, tak internetové stránky (podle mě dost mizerné) jsou na www.vytrvalost.cz . Pokud nemáte vytrvalostní licenci, tak můžete jezdit nejdříve jen KP (Kvalifikační překdolo) - kolem 25 km a ne na rychlost, ale na přesnost. Je na to obvykle 2 hodiny a je to vcelku pohodová vyjížďka. Cílem je dojet do cíle s koněm neunaveným a neuhnaným. Toto zvládne téměř každý kůň, který nestojí v maštali, ale jezdí normálně ven. Za každý dojetý dostih KD získává jezdec body a až jich má 150, pak může složit zkoušku a závodit na čas na delší tratě. Tak to je tak obecně. Co by vás zajímalo víc?

Mimochodem z kterého konce republiky jste?

Reklama ETARGET:


Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]