29.ledna 2008

Kultura a hudba Charleyova teta

Tak jsme včera byli v divadle na Charleyově tetě. Přiznávám, že jsem netušil o čem to má být a čekal jsem spíše nudnější neznámý kus. Nutno říci, že se celé divadlo řezalo tři hodiny smíchy při opravdu dobré komedii.

Rozpustilá komedie, (a vůbec jedna z nejlépe napsaných komedií v historii divadla), o dvou oxfordských studentech, Charliem a Jackem, kteří se chystají pozvat dívky svého srdce na milostnou schůzku. Tu však s ohledem na svou stydlivost i možné snadnější získání obou dívek hodlají zinscenovat jako setkání s Charlyovou tetou. Zlomyslná náhoda spolu s dluhy, typickým to průvodcem studentských let v každé zemi a době, zaviní, že v roli Charleyovy tety vystoupí poněkud rozmazlený student Babberley.

Řada překvapivých situací a nádherný humor, vycházející z těch nejlepších anglických tradic, jsou spolehlivou zárukou kvalitní divácké zábavy s příjemnými ozvěnami nostalgie. Režie byla svěřena Gustavu Skálovi - (vzpomeňme na jeho – našeho „nesmrtelného“ „Brouka v hlavě“!).

Toto představení rozhodně mohu s klidným svědomím doporučit i těm, kteří bežně do divadla nezavítají.


Přečteno: 3156x | Komentářů: 2x | Kategorie: Kultura a hudba

Komentáře čtenářů

1. GRAVATAR - Zuzka29. 1. 2008 15:42:00
Vážně jsi si myslel, že to bude obyč divadlo? O tom snad slyšeli i ti co do divadla necodí. Já o tom četla a slyšela jen tu nej... recenzi. už se těším až půjdeme také.
2. GRAVATAR - Příšerka29. 1. 2008 16:16:00
No, musím přiznat, že tento divadelní kus, je jeden z nejlepších,co jsem mohla vidět. Nevím, jaký je v podání brněnských herců, ale v podání Hrušínského - prostředního je to idieální komedie.

Každému vřele doporučuji :-)
Ahoj Příšeří

Reklama ETARGET:


Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]