16.září 2003

Aktuality Odbor dopravu Magistrátu města Brna - spor o parkování - 3. část

Tak jsem byl ráno na Magistrátě podat ústní projednání přestupku proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích. Kdo celou aférku nezná, tak tady je 1. část a 2. část.

Docela dlouho jsem to hledal a dostavil se s malým zpožděním. Mgr. Čížková se tvářila přísně. Nechala mě chvíli počkat na chodbě a po necelé minutě mě zavolala k sobě. Byl jsem seznámen se svými právy a se spisovým materiálem. Ve spisovém materiálu byly dvě fotografie údajně pořízené městskou policií v místě, kde jsem parkoval. Zvláštní, že vyfotili místo, kde jsem stál, ale to podstatné, jestli je v místě nájezd nebo obrubník zapomněli. Naštěstí již nezapomněl magistrát a požádal o vyjádření ÚMČ Brno Líšeň. Odpověď jsem si bohužel neokopíroval, ale říkala něco v tom smyslu, že ulice Kubíkova je olemována obrubníkem, který je přerušen čtyřmi nájezdy k jednotlivým panelovým domům, které slouží pro příjezd aut v případě stěhování nájemníků.

Bylo mi vysvětleno, že tedy podle tohoto vyjádření neslouží tato komunikace k parkování. Vysvětlil jsem, že jsem se před půl rokem nastěhoval a vybavoval si byt, tudíž jsem si před dům najel z důvodů stěhování nábytku. Následovala trefná otázka, jestli to mohu dokázat. Zeptal jsem se, jestli oni mohou dokázat, že to tak nebylo. Přísným tónem jsem byl poučen, že pokud chci něco tvrdit do protokolu, musím být sto to dokázat. Odvětil jsem, že tedy v případě potřeby jsem schopen toto prokázat.

Načež mi mgr. Čížková předložila fotografii místa, kde jsem stál a ptala se mě, kde přesně jsem stál. Označil jsem dvě místa, vzdálená od sebe 3 metry, na jednom z nichž jsem pravděpodobně stál se slovy, že si již přesně nevzpomínám, které z nich to bylo. Vynadala mi, jak si představuji nevědět, kde jsem parkoval. Odpověděl jsem slušně, že ať se nezlobí, ale že si opravdu nevzpomínám, neboť je to již přes půl roku. Načež mě tedy přesvědčila. Vybral jsem si pravděpodobnější místo.

Opět spustila, že ono místo je mimo vchodu k domu a že tam parkovat nesmím. Slušně jsem jí vysvětlil, že toto jsem parkovat 4 metry od vchodu proto, kdyby náhodou potřebovala ke vchodu zajet Rychlá záchranná služba nebo hasiči, tak abych nezavazel a umožnil bezpečný příjezd.

Spustila již potřetí větou, že tam ale není žádná dopravní značka, která by povolovala parkování. Opět jsem zachoval chladnou hlavu a sdělil jí své přesvědčení, že vyhláška ustanovuje pouze místa, kde se stát nesmí. A není-li to v této vyhlášce specifikováno, tak tam přece stát mohu. Značně znervóznila a okřikla mě, ať se uklidním. Usmál jsem se a omluvil se se slovy, že se jí jen snažím co nejpodrobněji vysvětlit onen problém.

Oznámila, že ale vyhláška říká, že na chodníku se stát nesmí mimo místa, kde je to povoleno dopravní značkou. Odvětil jsem, že pokud by to byl chodník, tak bych tam nesměl vůbec najet a protože ona sama mi dostala od ÚMČ Brno Líšeň posudek, že je zde příjezd k panelovým domům, tak to chodník být nemůže a musí to být silnice. Vzdala to. Napsala protoko.

Vynechám-li formality, tak moje výpověď nakonec písemně zní takto:

Dne 14.3.2003 ve večerních hodinách jsem najel se svým vozidlem před dům na Kubíkově ul. 20 za účelem vyložení nábytku do bytu, do kterého jsem se před půl rokem nastěhoval. Zajel jsem před vchod domu, přes nájezd z vozovky a vzdálil jsem se od vozidla, abych vynesl náklad do bytu. Když jsem se k vozidlu vrátil, měl jsem zde lísteček od Městské policie. Domnívám se, že za daných okolností jsem byl oprávněn vjet a zastavit na předmětném místě, a tedy jsem se přestupku nedopustil. Víc nemám, co bych k věci dodal.

Toto jsem si přečetl, podepsal a požádal o kopii. Mgr. Čížková mi udělala kopii a sdělila, že mi vyrozumění přijde poštou. Na otázky kdy asi, oznámila, že zhruba do týdne. Jízlivě se zeptala, jestli budu doma, aby se jí to náhodou nevrátilo jako nedoručitelné. Oznámil jsem, že doma budu, poděkoval a rozloučil se. Jsem moc zvědav, jak to dopadne.

Závěrem musím konstatovat, že mgr. Čížková se chovala podle mého názoru profesionálně, neboť byla sice strohá a přísná, což je na takové pozici důležité, leč slušná a ochotná, což se na takové pozici vidí málokdy.


Přečteno: 4559x | Komentářů: 0x | Kategorie: Aktuality

Komentáře čtenářů

Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]