30.ledna 2005

Vandrování Thompsonovi vlci - křivé obvinění vyvráceno (aktualizováno)

Několik let trvaící kauza byla naštěstí uzavřena a všechna křivá obvinění byla nakonec soudem vyvrácena.

Aktualizace - závěry z křivého obvinění

  • Drobek nikdy nebyl obviněn ze zneužívání dětí - jednalo se o myslou nebo možná lživou informaci
  • Drobek byl obviněn z nadržování a po 5 let trvajících soudních tahanicích byl v plném rozsahu zproštěn obžaloby.
  • Drobek a všichni ostatní z vedoucích Thompsonových vlků jsou bezúhonní mají čistý trestní rejstřík.

Je velmi smutné, že tato kauza vůbec vznikla, trvala pět let a poškodila mnoho nevinných lidí. Je dobře, že i taková obtíž tuto partu nerozložila, ale snad i posílila. Nezvývá, než udělat za tím tlustou čáru a dívat se dopředu vstříc lepším zítřkům, které snad teď již Thompsonovy vlky čekají.


Původní znění 30.1.2005

Včera večer nezávisle na sobě se mi kolem osmé hodiny ozvali dva lidi s tím, že ve zprávách proběhla reportáž o tom, že Drobek z T.O. Thompsonovi vlci zneužívá děti. Docela mě to zarazilo.

Nebyl jsem bohužel doma a tak jsem si pustil zprávy až dnes ze záznamu. Docela síla. První, co se mě vybavilo, bylo jak o mě a nezávisle o na tom hlavně i o Thompsonových vlcích psal týdeník Víkend. Z toho, co tehdy Jiří Leschtina napsal o mě nebylo pravdy téměř nic. Je to stejné i Thompsonových vlcích teď v televizi?

Drobek samozřejmě nelenil a na svých stránkách se k celé kauze ihned vyjádřil. Tady je kopie jeho prohlášení:

Kamarádům (prohlášení Drobka – Karla Ledviny)

Co prohlásila ve sdělovacích prostředcích policie, není úplná pravda, nechápu jak k těmto závěrům došli. Přesto si nejsem jist, zda toto mohou Thompsonovi vlci přežít. Dost kamarádů nám vyslovilo silnou podporu - znají nás, a dokonce chtějí sepisovat petici. Osobně si toto nemohu vzít na starost, protože jsem jedním z obviněných.

1) Nejdříve o tom 44-letém údajném vedoucím. Nebyl nikdy vedoucí, jen kamarád oddílu, neměl ani proškolení vedoucího nebo instruktora. Policie s tím byla obeznámena. Jejich závěr je jiný.

2) Jsou prý prokázány tři případy zneužití. V jednom případě zneužitý chlapec, dle mých informací, dodnes popírá zneužití a osahávání. Další údajná oběť perverze je slepý chlapec, který na to upozornil. Sám tento chlapec to chtěl později odvolat (jsou na to tři svědci), že se nic takového nestalo, ale později se vrátil ke svému původnímu tvrzení o zneužití, a ještě více nás pomluvil. Chlapec prohlásil, že byl zneužit oním 44-letým dospělým (nebyl vedoucí), a to přímo masturbací. Jenže v té době, kdy se to mělo stát, tam nebyli sami. V té místnosti byli další čtyři dospělí, z toho jedna žena, jeden skoro dospělý a čtyři děti. Další dva dospělí spali dole v klubovně, ale chodili i do oné místnosti na počítač. Další tři nad 15 let byli také na počítači tamtéž, ale spali mimo klubovnu. Tito všichni popírají jak tvrzení, že onen dospělák ležel vedle slepého chlapce, tak i to, že by se tohle všechno mohlo přihodit. Bohužel policie vyslechla skoro za dva roky vyšetřování k tomuto obvinění jen dva dospělé a jedno dítě co byli ten den v klubovně, ti tři vyslechnutí v tomto případě nepotvrzují, že k by tomuto mohlo dojít. Přesto policie tvrdí, že je to prokázané, myslím, že toto tvrzení je trestuhodné, protože nikdo nemá právo před právoplatným rozhodnutím soudu, se takto vyjadřovat. Dále osobně nechápu, z čeho vycházejí v jejich prohlášení, že předpokládají desítky zneužitých chlapců a když je předpokládají, proč to nevyšetřují? Někdy člověk neovlivní zásah druhého, ale proč za to musejí nést trest i ti, co za nic nemohou.

3) Byl jsem obviněn, že záměrně ovlivňuji svým výkladem rodiče i ostatní kamarády, nic takového nedělám. Sděluji jen své přesvědčení a zažitá fakta. Můj názor, vlků i kamarádů je, že ten slepý chlapec, kvůli kterému vše vzniklo, si to vymyslel.

4) Z usnesení o zahájení trestného stíhaní pro mne vyplývá, že nadržuji 44-letému obviněnému, a to ve vyšetřování vyslechnutých i dosud nevyslechnutých svědků, a toto obvinění nebylo ani dle plně zákona. Dle mého právního zástupce neuvedli přesně,co a kdy jsem vlastně udělal. Neupřesnili to ani na požádání právního zástupce do podání obžaloby v průběhu mého trestného stihání. Tvrdí, že jsem "nutil" všechny vypovídat jinak, než dle pravdy ve prospěch 44-letého obviněného. Údajně bych tak měl ovlivnit výpověď třeba až třiceti lidí (rodiče dětí, bývalého policistu i svědky, kteří nepatří mezi vlky). Doposud bylo vyslechnuto jen sedm vlků z toho pět dětí, plus pár lidí kolem, přesně nevím. Dále jsem prošel soudním znalcem přes školství a kulturu (otázky na pedofilii), a dokonce i dobrovolně (nemohli to přikázat dle mého právníka, nebyl jsem nikdy v tomto smyslu obviněný) přímo sexuologem, kde mě napojili na přístroj - výsledek je kladný, pedofile na něm nebyla zjištěna, bylo zjištěno heterosexuální zaměření. Přesto v některých mediálních prostředcích vyznělo ze bych mohl být pedofil a prolhaný člověk. Alespoň tak to chápe veřejnost. Bohužel výpověď slepého chlapce a jeho zdravotní postižení působí věrohodně. To je mi opravdu líto...

5) Je mnoho zavádějících informací (zveřejněné sdělovacími prostředky), které vypovídají o mém PC, problematických fotografiích a dokumentech z vandrů i trampských setkání. I to, že děti měli na rukou napsané mé příkazy k výslechům. Počítač byl přístupný pro všechny, nic se neukládalo tajně. Opět výroky slepého chlapce v televizi NOVA vyzněly v můj neprospěch - prý jsem nikoho na počítač nepouštěl a tajil informace. Naopak můj PC sloužil všem dětem z oddílu i všem trampům, což lze dohledat uložených datech. Takže to, co zaznělo v mediích, byl velmi zkreslený pohled na věc. Na všechny děti které navštěvovaly a navštěvují Thompsonovy vlky, tato vykonstruovaná kauza působí velmi škodlivě a nešťastně. Doufejme, že po vyjasnění obvinění celý oddíl znovu nabude důvěry u veřejnosti. Přeji si to pro sebe, oddíl i pro ostatní kamarády z celého srdce.

Drobek

No a nakonec, co si o tom myslím já? Drobka znám osobně - viděl jsem ho třikrát v životě. Působil na mě trochu zvláštně, ale rozhodně ne špatně. Celý Dětský oddíl a Ranč přátelství nejsou podle mě rize trampskou záležitostí. Je to jakási odnož od hlavního trampského proudu. To, co Drobek pro děti dělal jsem vždy obdivoval. Učil je samostatnosti, kamarádství, vděčnosti. Učil je tomu, co si myslím, že by děti měli znát a rodiče je tomu pro nedostatek času učí čím dál méně. A když si vzpomenu, jak jsem potkal kluky na různých potlaších, tak se mu to hodně dařilo.

Nejsem si jist, jestli ten slepý kluk, který je teď středem pozornosti, protože údajně celou záležitost ohlásil je ten, kterého si pamatuji z našeho výletu na ranč. Strávil jsem s ním asi necelou půlhodinu, takže ho těžko soudit, ale přišel mi tehdy jako kluk, který potřebuje být středem pozornosti. Pamatuji si tehdy, že jsme se bavili s Drobkem a uprostřed věty nám skákal do řeči s věcmi úplně jiného tématu.

To ovšem nemusí vůbec nic znamenat. Co si o tom myslíte vy ostatní? Víte někdo něco víc?

Aktualizováno 30.1.2005 20:45

O celé kauze informovali také Novinky.cz. Zajímavý je už úvodní perex:

Podezření z pohlavního zneužívání nezletilých dořešili policisté z Rychnova nad Kněžnou. Stíhán je vedoucí dětského oddílu Thompsonovi vlci z Kostelce nad Orlicí. Čtyřiačtyřicetiletý muž údajně mohl zneužívat chlapce ve věku dvanáct až patnáct let minimálně od roku 1998.

Jak mám chápat, že policisté něco dořešili a verdikt je, že někdo mohl údajně něco udělat? Dává vám to smysl?

Zajímavá je taky diskuse pod článkem. Zajímavá tím, že všichni nezúčastnění pojali jako fakt, že to tak bylo a přitom ani novinky.cz nepíší, že tomu tak je.


Přečteno: 7984x | Komentářů: 183x | Kategorie: Vandrování

Komentáře čtenářů

1. GRAVATAR - Tereza Kahlová2. 6. 2010 13:45:00
To co se tu píše je největší píčovina!!! Drobka znám je to super chlap!! V oddíle měl tolik dětí (chlapců) a zneužíval by jen některé a ktomu si toho nikdo nevšiml??...Podle mě je to jen o cíl ukázat se!! Nebude to spíše jen zavist na ostatní kluky že oni mohli víc a dotyčný ne??...zamyslete se !!!
2. GRAVATAR - 91.224.90.3519. 3. 2014 14:44:00
Je to ůchyl a tohle bude prověřováno.Je tam totuš podstrčen kluk co to hlídá a argumentuje každý týden médiím

Reklama ETARGET:

3. GRAVATAR - smithc522@gmail.comSmithc86624. 4. 2014 15:05:00
Hi. Only wanted to ask a quick issue. Now i am baaddddgebbbfdfg
4. GRAVATAR - johnf601@aol.comPharmf60225. 4. 2014 8:50:00
Very nice site! <a href="http://yieopxa2.com/yxyaysx/1.html">cheap goods</a>
5. GRAVATAR - johnk809@aol.comPharmk45525. 4. 2014 8:53:00
Very nice site! [url=http://yieopxa2.com/yxyaysx/2.html]cheap goods[/url]
6. GRAVATAR - johnf496@aol.comPharmf65225. 4. 2014 8:56:00
Very nice site!
7. GRAVATAR - johnb354@aol.comPharmb7126. 4. 2014 17:42:00
Very nice site! <a href="http://aieopxy2.com/osovotv/1.html">cheap goods</a>

Reklama ETARGET:

8. GRAVATAR - johne804@aol.comPharme18626. 4. 2014 22:47:00
Very nice site! <a href="http://aieopxy2.com/osovotv/1.html">cheap goods</a>
9. GRAVATAR - johnb720@aol.comPharmb68626. 4. 2014 22:50:00
Very nice site! [url=http://aieopxy2.com/osovotv/2.html]cheap goods[/url]
10. GRAVATAR - johne922@aol.comPharme62226. 4. 2014 22:55:00
Very nice site! cheap goods http://aieopxy2.com/osovotv/4.html
11. GRAVATAR - johna430@aol.comPharma20026. 4. 2014 22:57:00
Very nice site!
12. GRAVATAR - johnf327@aol.comPharmf47227. 4. 2014 4:23:00
Very nice site! <a href="http://aixopey2.com/qqsqt/1.html">cheap goods</a>

Reklama ETARGET:

13. GRAVATAR - johne936@aol.comPharme96827. 4. 2014 4:26:00
Very nice site! [url=http://aixopey2.com/qqsqt/2.html]cheap goods[/url]
14. GRAVATAR - johnc730@aol.comPharmc89927. 4. 2014 4:27:00
Very nice site! cheap goods http://aixopey2.com/qqsqt/4.html
15. GRAVATAR - johnk19@aol.comPharmk55027. 4. 2014 4:28:00
Very nice site!
16. GRAVATAR - johnk554@aol.comPharmk17528. 4. 2014 18:12:00
Very nice site! <a href="http://apeyixo2.com/ysyayss/1.html">cheap goods</a>
17. GRAVATAR - johne857@aol.comPharme5828. 4. 2014 18:13:00
Very nice site! [url=http://apeyixo2.com/ysyayss/2.html]cheap goods[/url]

Reklama ETARGET:

18. GRAVATAR - johne893@aol.comPharme35128. 4. 2014 18:13:00
Very nice site! cheap goods http://apeyixo2.com/ysyayss/4.html
19. GRAVATAR - johna8@aol.comPharma70728. 4. 2014 18:15:00
Very nice site!
20. GRAVATAR - johnk634@aol.comPharmk33428. 4. 2014 22:13:00
Very nice site! <a href="http://apeyixo2.com/ysyayss/1.html">cheap goods</a>
21. GRAVATAR - johna833@aol.comPharma92228. 4. 2014 22:18:00
Very nice site! cheap goods http://apeyixo2.com/ysyayss/4.html
22. GRAVATAR - johna452@aol.comPharma81730. 4. 2014 8:06:00
Very nice site! <a href="http://ypxaieo2.com/rrqsqo/1.html">cheap goods</a>

Reklama ETARGET:

23. GRAVATAR - johna378@aol.comPharma49030. 4. 2014 8:09:00
Very nice site! cheap goods http://ypxaieo2.com/rrqsqo/4.html
24. GRAVATAR - johnd626@aol.comPharmd52030. 4. 2014 8:10:00
Very nice site!
25. GRAVATAR - johnb335@aol.comPharmb24230. 4. 2014 13:14:00
Very nice site! <a href="http://ypxaieo2.com/rrqsqo/1.html">cheap goods</a>
26. GRAVATAR - johnk305@aol.comPharmk53130. 4. 2014 13:15:00
Very nice site! [url=http://ypxaieo2.com/rrqsqo/2.html]cheap goods[/url]
27. GRAVATAR - johnc465@aol.comPharmc82330. 4. 2014 13:16:00
Very nice site!

Reklama ETARGET:

28. GRAVATAR - johng495@aol.comPharmg2622. 5. 2014 4:36:00
Very nice site! <a href="http://yieapxo2.com/qrovoq/1.html">cheap goods</a>
29. GRAVATAR - johne721@aol.comPharme1272. 5. 2014 4:37:00
Very nice site! [url=http://yieapxo2.com/qrovoq/2.html]cheap goods[/url]
30. GRAVATAR - johne608@aol.comPharme2272. 5. 2014 4:38:00
Very nice site! cheap goods http://yieapxo2.com/qrovoq/4.html
31. GRAVATAR - johnd401@aol.comPharmd5412. 5. 2014 4:39:00
Very nice site!
32. GRAVATAR - johnd936@aol.comPharmd6932. 5. 2014 9:46:00
Very nice site! <a href="http://yieapxo2.com/qrovoq/1.html">cheap goods</a>

Reklama ETARGET:

33. GRAVATAR - johnb128@aol.comPharmb9962. 5. 2014 9:50:00
Very nice site! [url=http://yieapxo2.com/qrovoq/2.html]cheap goods[/url]
34. GRAVATAR - johne633@aol.comPharme7922. 5. 2014 9:51:00
Very nice site! cheap goods http://yieapxo2.com/qrovoq/4.html
35. GRAVATAR - johnd593@aol.comPharmd9142. 5. 2014 9:52:00
Very nice site!
36. GRAVATAR - johnf441@aol.comPharmf6703. 5. 2014 13:59:00
Very nice site! <a href="http://opeyixa2.com/rvqsqx/1.html">cheap goods</a>
37. GRAVATAR - johnc560@aol.comPharmc973. 5. 2014 14:00:00
Very nice site! [url=http://opeyixa2.com/rvqsqx/2.html]cheap goods[/url]

Reklama ETARGET:

38. GRAVATAR - johna569@aol.comPharma1663. 5. 2014 14:04:00
Very nice site! cheap goods http://opeyixa2.com/rvqsqx/4.html
39. GRAVATAR - johnc91@aol.comPharmc2203. 5. 2014 18:08:00
Very nice site! <a href="http://opeyixa2.com/rvqsqx/1.html">cheap goods</a>
40. GRAVATAR - johnc83@aol.comPharmc5913. 5. 2014 18:08:00
Very nice site! [url=http://opeyixa2.com/rvqsqx/2.html]cheap goods[/url]
41. GRAVATAR - johna858@aol.comPharma2093. 5. 2014 18:09:00
Very nice site! cheap goods http://opeyixa2.com/rvqsqx/4.html
42. GRAVATAR - johnb625@aol.comPharmb223. 5. 2014 18:13:00
Very nice site!

Reklama ETARGET:

43. GRAVATAR - johnf448@aol.comPharmf533. 5. 2014 23:58:00
Very nice site! <a href="http://opeyixa2.com/rvqsqx/1.html">cheap goods</a>
44. GRAVATAR - johng456@aol.comPharmg9974. 5. 2014
Very nice site! cheap goods http://opeyixa2.com/rvqsqx/4.html
45. GRAVATAR - johna52@aol.comPharma5024. 5. 2014 0:04:00
Very nice site!
46. GRAVATAR - johnk702@aol.comPharmk22510. 5. 2014 12:02:00
Very nice site! <a href="http://oieypxa2.com/kyaokk/1.html">cheap goods</a>
47. GRAVATAR - johnb858@aol.comPharmb84110. 5. 2014 12:08:00
Very nice site! [url=http://oieypxa2.com/kyaokk/2.html]cheap goods[/url]

Reklama ETARGET:

48. GRAVATAR - johnd401@aol.comPharmd45310. 5. 2014 12:10:00
Very nice site! cheap goods http://oieypxa2.com/kyaokk/4.html
49. GRAVATAR - johnc757@aol.comPharmc28610. 5. 2014 14:04:00
Very nice site! <a href="http://oieypxa2.com/kyaokk/1.html">cheap goods</a>
50. GRAVATAR - johnc30@aol.comPharmc11110. 5. 2014 16:17:00
Very nice site! <a href="http://oieypxa2.com/kyaokk/1.html">cheap goods</a>
51. GRAVATAR - johnd324@aol.comPharmd60310. 5. 2014 16:19:00
Very nice site! [url=http://oieypxa2.com/kyaokk/2.html]cheap goods[/url]
52. GRAVATAR - johna564@aol.comPharma57910. 5. 2014 16:19:00
Very nice site! cheap goods http://oieypxa2.com/kyaokk/4.html

Reklama ETARGET:

53. GRAVATAR - johnd720@aol.comPharmd82110. 5. 2014 16:22:00
Very nice site!
54. GRAVATAR - johnd131@aol.comPharmd57812. 5. 2014 0:06:00
Very nice site! <a href="http://opeyixa2.com/qovqyo/1.html">cheap goods</a>
55. GRAVATAR - johng150@aol.comPharmg51112. 5. 2014 0:07:00
Very nice site! [url=http://opeyixa2.com/qovqyo/2.html]cheap goods[/url]
56. GRAVATAR - johnd718@aol.comPharmd72712. 5. 2014 0:07:00
Very nice site! cheap goods http://opeyixa2.com/qovqyo/4.html
57. GRAVATAR - johne782@aol.comPharme68012. 5. 2014 0:08:00
Very nice site!

Reklama ETARGET:

58. GRAVATAR - johnk103@aol.comPharmk31315. 5. 2014 11:19:00
Very nice site! <a href="http://apeoixy2.com/tqsrov/1.html">cheap goods</a>
59. GRAVATAR - johnk334@aol.comPharmk8215. 5. 2014 11:20:00
Very nice site! [url=http://apeoixy2.com/tqsrov/2.html]cheap goods[/url]
60. GRAVATAR - johnd354@aol.comPharmd86715. 5. 2014 11:21:00
Very nice site!
61. GRAVATAR - johnf223@aol.comPharmf26415. 5. 2014 12:13:00
Very nice site! <a href="http://apeoixy2.com/tqsrov/1.html">cheap goods</a>
62. GRAVATAR - johna708@aol.comPharma13615. 5. 2014 12:14:00
Very nice site! [url=http://apeoixy2.com/tqsrov/2.html]cheap goods[/url]

Reklama ETARGET:

63. GRAVATAR - johng640@aol.comPharmg23615. 5. 2014 12:15:00
Very nice site! cheap goods http://apeoixy2.com/tqsrov/4.html
64. GRAVATAR - johnd409@aol.comPharmd37415. 5. 2014 12:20:00
Very nice site! <a href="http://apeoixy2.com/tqsrov/1.html">cheap goods</a>
65. GRAVATAR - johne536@aol.comPharme8215. 5. 2014 12:22:00
Very nice site! [url=http://apeoixy2.com/tqsrov/2.html]cheap goods[/url]
66. GRAVATAR - johne584@aol.comPharme96615. 5. 2014 12:23:00
Very nice site! cheap goods http://apeoixy2.com/tqsrov/4.html
67. GRAVATAR - johne115@aol.comPharme85415. 5. 2014 12:24:00
Very nice site!

Reklama ETARGET:

68. GRAVATAR - johne867@aol.comPharme10115. 5. 2014 12:32:00
Very nice site!
69. GRAVATAR - johnf41@aol.comPharmf45710. 8. 2016 15:46:00
Very nice site! <a href="http://oixypea2.com/oxosyqr/1.html">cheap goods</a>
70. GRAVATAR - johng39@aol.comPharmg12910. 8. 2016 15:48:00
Very nice site! [url=http://oixypea2.com/oxosyqr/2.html]cheap goods[/url]
71. GRAVATAR - johne39@aol.comPharme31410. 8. 2016 15:51:00
Very nice site! cheap goods http://oixypea2.com/oxosyqr/4.html
72. GRAVATAR - johnk854@aol.comPharmk74310. 8. 2016 15:53:00
Very nice site!

Reklama ETARGET:

73. GRAVATAR - johnd648@aol.comPharmd56811. 8. 2016 16:56:00
Very nice site! <a href="http://opeaixy2.com/qsqtora/1.html">cheap goods</a>
74. GRAVATAR - johnc807@aol.comPharmc19111. 8. 2016 16:58:00
Very nice site! [url=http://opeaixy2.com/qsqtora/2.html]cheap goods[/url]
75. GRAVATAR - johnf618@aol.comPharmf11711. 8. 2016 17:02:00
Very nice site! cheap goods http://opeaixy2.com/qsqtora/4.html
76. GRAVATAR - johne689@aol.comPharme24412. 8. 2016 15:36:00
Very nice site! <a href="http://yieopxa2.com/yxyvkox/1.html">cheap goods</a>
77. GRAVATAR - johna84@aol.comPharma53712. 8. 2016 15:36:00
Very nice site! [url=http://yieopxa2.com/yxyvkox/2.html]cheap goods[/url]

Reklama ETARGET:

78. GRAVATAR - johnk288@aol.comPharmk46512. 8. 2016 15:38:00
Very nice site! cheap goods http://yieopxa2.com/yxyvkox/4.html
79. GRAVATAR - johna783@aol.comPharma18412. 8. 2016 15:40:00
Very nice site!
80. GRAVATAR - johng270@aol.comPharmg61917. 8. 2016 2:20:00
Very nice site! <a href="http://ypxaieo2.com/rrqtoxo/1.html">cheap goods</a>
81. GRAVATAR - johnf226@aol.comPharmf5017. 8. 2016 2:22:00
Very nice site! [url=http://ypxaieo2.com/rrqtoxo/2.html]cheap goods[/url]
82. GRAVATAR - johng511@aol.comPharmg52917. 8. 2016 2:28:00
Very nice site! cheap goods http://ypxaieo2.com/rrqtoxo/4.html

Reklama ETARGET:

83. GRAVATAR - johne613@aol.comPharme2317. 8. 2016 3:58:00
Very nice site! <a href="http://ypxaieo2.com/rrqtoxo/1.html">cheap goods</a>
84. GRAVATAR - johng722@aol.comPharmg24717. 8. 2016 4:00:00
Very nice site! [url=http://ypxaieo2.com/rrqtoxo/2.html]cheap goods[/url]
85. GRAVATAR - johnd27@aol.comPharmd16817. 8. 2016 4:03:00
Very nice site! cheap goods http://ypxaieo2.com/rrqtoxo/4.html
86. GRAVATAR - johnk183@aol.comPharmk97617. 8. 2016 4:05:00
Very nice site!
87. GRAVATAR - johne448@aol.comPharme26917. 8. 2016 8:14:00
Very nice site! <a href="http://ypxaieo2.com/rrqtoxo/1.html">cheap goods</a>

Reklama ETARGET:

88. GRAVATAR - johnd126@aol.comPharmd22217. 8. 2016 8:17:00
Very nice site! [url=http://ypxaieo2.com/rrqtoxo/2.html]cheap goods[/url]
89. GRAVATAR - johnf403@aol.comPharmf37817. 8. 2016 8:19:00
Very nice site! cheap goods http://ypxaieo2.com/rrqtoxo/4.html
90. GRAVATAR - johne624@aol.comPharme5417. 8. 2016 8:22:00
Very nice site!
91. GRAVATAR - johnc411@aol.comPharmc97817. 8. 2016 14:09:00
Very nice site! <a href="http://ypxaieo2.com/rrqtoxo/1.html">cheap goods</a>
92. GRAVATAR - johnd758@aol.comPharmd35117. 8. 2016 14:13:00
Very nice site! [url=http://ypxaieo2.com/rrqtoxo/2.html]cheap goods[/url]

Reklama ETARGET:

93. GRAVATAR - johnf810@aol.comPharmf62717. 8. 2016 14:14:00
Very nice site! cheap goods http://ypxaieo2.com/rrqtoxo/4.html
94. GRAVATAR - johnd161@aol.comPharmd24117. 8. 2016 20:00:00
Very nice site! <a href="http://ypxaieo2.com/rrqtoxo/1.html">cheap goods</a>
95. GRAVATAR - johnc519@aol.comPharmc80217. 8. 2016 20:04:00
Very nice site! [url=http://ypxaieo2.com/rrqtoxo/2.html]cheap goods[/url]
96. GRAVATAR - johne397@aol.comPharme91717. 8. 2016 20:08:00
Very nice site! cheap goods http://ypxaieo2.com/rrqtoxo/4.html
97. GRAVATAR - johnf561@aol.comPharmf90018. 8. 2016 7:51:00
Very nice site! <a href="http://opxaiey2.com/oyyvkqy/1.html">cheap goods</a>

Reklama ETARGET:

98. GRAVATAR - johnc829@aol.comPharmc36918. 8. 2016 7:52:00
Very nice site! [url=http://opxaiey2.com/oyyvkqy/2.html]cheap goods[/url]
99. GRAVATAR - johnk926@aol.comPharmk35618. 8. 2016 7:54:00
Very nice site! cheap goods http://opxaiey2.com/oyyvkqy/4.html
100. GRAVATAR - johnd731@aol.comPharmd9318. 8. 2016 7:56:00
Very nice site!
101. GRAVATAR - johnk716@aol.comPharmk73819. 8. 2016 21:20:00
Very nice site! <a href="http://yieapxo2.com/qrosyrq/1.html">cheap goods</a>
102. GRAVATAR - johnk307@aol.comPharmk26219. 8. 2016 21:22:00
Very nice site! [url=http://yieapxo2.com/qrosyrq/2.html]cheap goods[/url]

Reklama ETARGET:

103. GRAVATAR - johnk580@aol.comPharmk73819. 8. 2016 21:24:00
Very nice site! cheap goods http://yieapxo2.com/qrosyrq/4.html
104. GRAVATAR - johnb885@aol.comPharmb519. 8. 2016 23:07:00
Very nice site! <a href="http://yieapxo2.com/qrosyrq/1.html">cheap goods</a>
105. GRAVATAR - johng333@aol.comPharmg19421. 8. 2016 4:46:00
Very nice site! <a href="http://oieypxa2.com/oryvkqr/1.html">cheap goods</a>
106. GRAVATAR - johnk873@aol.comPharmk15421. 8. 2016 4:48:00
Very nice site! [url=http://oieypxa2.com/oryvkqr/2.html]cheap goods[/url]
107. GRAVATAR - johnk449@aol.comPharmk54121. 8. 2016 4:50:00
Very nice site! cheap goods http://oieypxa2.com/oryvkqr/4.html

Reklama ETARGET:

108. GRAVATAR - johne850@aol.comPharme94621. 8. 2016 4:53:00
Very nice site!
109. GRAVATAR - johne317@aol.comPharme32521. 8. 2016 9:01:00
Very nice site! <a href="http://oieypxa2.com/oryvkqr/1.html">cheap goods</a>
110. GRAVATAR - johnf335@aol.comPharmf11621. 8. 2016 9:05:00
Very nice site! [url=http://oieypxa2.com/oryvkqr/2.html]cheap goods[/url]
111. GRAVATAR - johnb765@aol.comPharmb43121. 8. 2016 9:07:00
Very nice site! cheap goods http://oieypxa2.com/oryvkqr/4.html
112. GRAVATAR - johnd697@aol.comPharmd7021. 8. 2016 9:09:00
Very nice site!

Reklama ETARGET:

113. GRAVATAR - johnc714@aol.comPharmc18421. 8. 2016 14:49:00
Very nice site! <a href="http://oieypxa2.com/oryvkqr/1.html">cheap goods</a>
114. GRAVATAR - johnk278@aol.comPharmk3321. 8. 2016 14:51:00
Very nice site! [url=http://oieypxa2.com/oryvkqr/2.html]cheap goods[/url]
115. GRAVATAR - johnb439@aol.comPharmb98421. 8. 2016 14:54:00
Very nice site!
116. GRAVATAR - johnk814@aol.comPharmk92222. 8. 2016 21:07:00
Very nice site! <a href="http://opeyixa2.com/qvosyra/1.html">cheap goods</a>
117. GRAVATAR - johnf462@aol.comPharmf50022. 8. 2016 21:09:00
Very nice site! [url=http://opeyixa2.com/qvosyra/2.html]cheap goods[/url]

Reklama ETARGET:

118. GRAVATAR - johnd211@aol.comPharmd92323. 8. 2016 2:36:00
Very nice site! <a href="http://oixapey2.com/rqtoxs/1.html">cheap goods</a>
119. GRAVATAR - johnf757@aol.comPharmf44923. 8. 2016 2:38:00
Very nice site! [url=http://oixapey2.com/rqtoxs/2.html]cheap goods[/url]
120. GRAVATAR - johnd206@aol.comPharmd9623. 8. 2016 2:40:00
Very nice site! cheap goods http://oixapey2.com/rqtoxs/4.html
121. GRAVATAR - johnb502@aol.comPharmb35923. 8. 2016 2:41:00
Very nice site!
122. GRAVATAR - johnf315@aol.comPharmf30724. 8. 2016 7:10:00
Very nice site! <a href="http://ypxoiea2.com/ovyvkqv/1.html">cheap goods</a>

Reklama ETARGET:

123. GRAVATAR - johnd228@aol.comPharmd98024. 8. 2016 15:05:00
Very nice site! <a href="http://ypxoiea2.com/ovyvkqv/1.html">cheap goods</a>
124. GRAVATAR - johnd480@aol.comPharmd72324. 8. 2016 15:08:00
Very nice site! [url=http://ypxoiea2.com/ovyvkqv/2.html]cheap goods[/url]
125. GRAVATAR - johnd128@aol.comPharmd34324. 8. 2016 19:06:00
Very nice site! <a href="http://ypxoiea2.com/ovyvkqv/1.html">cheap goods</a>
126. GRAVATAR - johnk236@aol.comPharmk18524. 8. 2016 19:09:00
Very nice site! [url=http://ypxoiea2.com/ovyvkqv/2.html]cheap goods[/url]
127. GRAVATAR - johnd527@aol.comPharmd96524. 8. 2016 19:11:00
Very nice site! cheap goods http://ypxoiea2.com/ovyvkqv/4.html

Reklama ETARGET:

128. GRAVATAR - johnd293@aol.comPharmd13524. 8. 2016 19:13:00
Very nice site!
129. GRAVATAR - johnf142@aol.comPharmf17425. 8. 2016 0:54:00
Very nice site! <a href="http://ypxoiea2.com/ovyvkqv/1.html">cheap goods</a>
130. GRAVATAR - johne450@aol.comPharme1925. 8. 2016 0:56:00
Very nice site! [url=http://ypxoiea2.com/ovyvkqv/2.html]cheap goods[/url]
131. GRAVATAR - johnk558@aol.comPharmk4125. 8. 2016 0:59:00
Very nice site! cheap goods http://ypxoiea2.com/ovyvkqv/4.html
132. GRAVATAR - johnb145@aol.comPharmb23725. 8. 2016 1:01:00
Very nice site!

Reklama ETARGET:

133. GRAVATAR - johnd885@aol.comPharmd13625. 8. 2016 7:03:00
Very nice site! <a href="http://apxoiey2.com/qosyrt/1.html">cheap goods</a>
134. GRAVATAR - johnf522@aol.comPharmf91625. 8. 2016 7:04:00
Very nice site! [url=http://apxoiey2.com/qosyrt/2.html]cheap goods[/url]
135. GRAVATAR - johne788@aol.comPharme71825. 8. 2016 7:08:00
Very nice site! cheap goods http://apxoiey2.com/qosyrt/4.html
136. GRAVATAR - johng575@aol.comPharmg89625. 8. 2016 12:59:00
Very nice site! <a href="http://apxoiey2.com/qosyrt/1.html">cheap goods</a>
137. GRAVATAR - johna187@aol.comPharma97325. 8. 2016 13:03:00
Very nice site! [url=http://apxoiey2.com/qosyrt/2.html]cheap goods[/url]

Reklama ETARGET:

138. GRAVATAR - johna565@aol.comPharma43925. 8. 2016 13:06:00
Very nice site! cheap goods http://apxoiey2.com/qosyrt/4.html
139. GRAVATAR - johne976@aol.comPharme64125. 8. 2016 19:04:00
Very nice site! <a href="http://apxoiey2.com/qosyrt/1.html">cheap goods</a>
140. GRAVATAR - johna94@aol.comPharma46525. 8. 2016 19:07:00
Very nice site! [url=http://apxoiey2.com/qosyrt/2.html]cheap goods[/url]
141. GRAVATAR - johnc809@aol.comPharmc67525. 8. 2016 19:09:00
Very nice site! cheap goods http://apxoiey2.com/qosyrt/4.html
142. GRAVATAR - johnd473@aol.comPharmd85525. 8. 2016 19:12:00
Very nice site!

Reklama ETARGET:

143. GRAVATAR - johna763@aol.comPharma28426. 8. 2016 0:53:00
Very nice site! <a href="http://apxoiey2.com/qosyrt/1.html">cheap goods</a>
144. GRAVATAR - johnd476@aol.comPharmd5226. 8. 2016 0:59:00
Very nice site! [url=http://apxoiey2.com/qosyrt/2.html]cheap goods[/url]
145. GRAVATAR - johne533@aol.comPharme40226. 8. 2016 7:10:00
Very nice site! <a href="http://apeoixy2.com/xqqtox/1.html">cheap goods</a>
146. GRAVATAR - johna385@aol.comPharma12126. 8. 2016 7:14:00
Very nice site! [url=http://apeoixy2.com/xqqtox/2.html]cheap goods[/url]
147. GRAVATAR - johne978@aol.comPharme32926. 8. 2016 7:17:00
Very nice site! cheap goods http://apeoixy2.com/xqqtox/4.html

Reklama ETARGET:

148. GRAVATAR - johne265@aol.comPharme40826. 8. 2016 13:07:00
Very nice site! <a href="http://apeoixy2.com/xqqtox/1.html">cheap goods</a>
149. GRAVATAR - johng769@aol.comPharmg87026. 8. 2016 19:01:00
Very nice site! <a href="http://apeoixy2.com/xqqtox/1.html">cheap goods</a>
150. GRAVATAR - johne52@aol.comPharme69226. 8. 2016 19:33:00
Very nice site! [url=http://apeoixy2.com/xqqtox/2.html]cheap goods[/url]
151. GRAVATAR - johne705@aol.comPharme38727. 8. 2016 0:51:00
Very nice site! <a href="http://apeoixy2.com/xqqtox/1.html">cheap goods</a>
152. GRAVATAR - johng724@aol.comPharmg70227. 8. 2016 0:55:00
Very nice site! [url=http://apeoixy2.com/xqqtox/2.html]cheap goods[/url]

Reklama ETARGET:

153. GRAVATAR - johne241@aol.comPharme56827. 8. 2016 0:59:00
Very nice site! cheap goods http://apeoixy2.com/xqqtox/4.html
154. GRAVATAR - johnb920@aol.comPharmb27627. 8. 2016 6:53:00
Very nice site! <a href="http://oieypxa2.com/kyvkrk/1.html">cheap goods</a>
155. GRAVATAR - johnb135@aol.comPharmb34827. 8. 2016 6:55:00
Very nice site! [url=http://oieypxa2.com/kyvkrk/2.html]cheap goods[/url]
156. GRAVATAR - johnf222@aol.comPharmf39827. 8. 2016 6:59:00
Very nice site! cheap goods http://oieypxa2.com/kyvkrk/4.html
157. GRAVATAR - johnb546@aol.comPharmb52127. 8. 2016 13:01:00
Very nice site! <a href="http://oieypxa2.com/kyvkrk/1.html">cheap goods</a>

Reklama ETARGET:

158. GRAVATAR - johnd747@aol.comPharmd85727. 8. 2016 13:03:00
Very nice site! [url=http://oieypxa2.com/kyvkrk/2.html]cheap goods[/url]
159. GRAVATAR - johnf485@aol.comPharmf96127. 8. 2016 13:10:00
Very nice site! cheap goods http://oieypxa2.com/kyvkrk/4.html
160. GRAVATAR - johnd824@aol.comPharmd73227. 8. 2016 19:01:00
Very nice site! <a href="http://oieypxa2.com/kyvkrk/1.html">cheap goods</a>
161. GRAVATAR - johnf987@aol.comPharmf42627. 8. 2016 19:04:00
Very nice site! [url=http://oieypxa2.com/kyvkrk/2.html]cheap goods[/url]
162. GRAVATAR - johne649@aol.comPharme30327. 8. 2016 19:06:00
Very nice site! cheap goods http://oieypxa2.com/kyvkrk/4.html

Reklama ETARGET:

163. GRAVATAR - johne312@aol.comPharme96727. 8. 2016 19:09:00
Very nice site!
164. GRAVATAR - johnd106@aol.comPharmd82328. 8. 2016 0:58:00
Very nice site! <a href="http://oieypxa2.com/kyvkrk/1.html">cheap goods</a>
165. GRAVATAR - johnf336@aol.comPharmf16928. 8. 2016 1:01:00
Very nice site! cheap goods http://oieypxa2.com/kyvkrk/4.html
166. GRAVATAR - johne478@aol.comPharme16928. 8. 2016 1:08:00
Very nice site!
167. GRAVATAR - johnf597@aol.comPharmf76228. 8. 2016 6:53:00
Very nice site! <a href="http://opeyixa2.com/qosyxo/1.html">cheap goods</a>

Reklama ETARGET:

168. GRAVATAR - johnk977@aol.comPharmk95628. 8. 2016 6:54:00
Very nice site! [url=http://opeyixa2.com/qosyxo/2.html]cheap goods[/url]
169. GRAVATAR - johne844@aol.comPharme80528. 8. 2016 6:57:00
Very nice site! cheap goods http://opeyixa2.com/qosyxo/4.html
170. GRAVATAR - johnb380@aol.comPharmb92928. 8. 2016 7:00:00
Very nice site!
171. GRAVATAR - johna73@aol.comPharma95329. 8. 2016 13:39:00
Very nice site! <a href="http://oixapey2.com/aqtoar/1.html">cheap goods</a>
172. GRAVATAR - johnk196@aol.comPharmk73729. 8. 2016 13:41:00
Very nice site! [url=http://oixapey2.com/aqtoar/2.html]cheap goods[/url]

Reklama ETARGET:

173. GRAVATAR - johnd415@aol.comPharmd53129. 8. 2016 13:43:00
Very nice site! cheap goods http://oixapey2.com/aqtoar/4.html
174. GRAVATAR - johne306@aol.comPharme92929. 8. 2016 13:47:00
Very nice site!
175. GRAVATAR - johnk366@aol.comPharmk9329. 8. 2016 19:35:00
Very nice site! <a href="http://oixapey2.com/aqtoar/1.html">cheap goods</a>
176. GRAVATAR - johnc827@aol.comPharmc79129. 8. 2016 19:36:00
Very nice site! [url=http://oixapey2.com/aqtoar/2.html]cheap goods[/url]
177. GRAVATAR - johng2@aol.comPharmg49229. 8. 2016 19:38:00
Very nice site! cheap goods http://oixapey2.com/aqtoar/4.html

Reklama ETARGET:

178. GRAVATAR - johna678@aol.comPharma15029. 8. 2016 19:40:00
Very nice site!
179. GRAVATAR - johne626@aol.comPharme13031. 8. 2016 1:47:00
Very nice site! <a href="http://ypxoiea2.com/qyvkrq/1.html">cheap goods</a>
180. GRAVATAR - johnd728@aol.comPharmd23831. 8. 2016 1:49:00
Very nice site! [url=http://ypxoiea2.com/qyvkrq/2.html]cheap goods[/url]
181. GRAVATAR - johnc546@aol.comPharmc65131. 8. 2016 1:51:00
Very nice site! cheap goods http://ypxoiea2.com/qyvkrq/4.html
182. GRAVATAR - johna662@aol.comPharma25131. 8. 2016 1:54:00
Very nice site!

Reklama ETARGET:

183. GRAVATAR - bella19@emali.topplalmoli5. 5. 2022 23:29:00
sildenafil 100 mg tablet <a href="https://posviagra.com/">viagra generic</a> best place to buy viagra online

Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]