25.března 2005

Aktuality Velikonoce

Tak tu máme druhý největší křesťanský svátek. I když Vánoce taky zrovna neprožívám, tak je narozdíl od velikonoc aspoň uznávám. Velikonoce pro mě znamenají pouze o pondělní den volna navíc.

Přes toto všechno vám všem, co máte Velikonoce rádi přeji, ať je pěkně oslavíte a pánům ať není v pondělí příliš špatně a dámy, ať na ně pánové nezapomenou.

Pěkné velikonoce

Pro jistotu taky připomínám, že se mění čas a tak budeme vstávat v neděli o hodinu dřív.

My se právě balíme a odjíždíme s mým miláčkem na velikonoce do lesa a tam to doufám všechno v klidu přečkáme. Takže si to tu užijte a po Velikonocích ahoj.


Přečteno: 9087x | Komentářů: 12x | Kategorie: Aktuality

Komentáře čtenářů

1. GRAVATAR - smirnoffff25. 3. 2005 10:36:00
Tak tu máme druhý největší svátek, který tu je o mnoho déle než křesťané a na který křesťané navlékli svůj kabát a vydávají ho za svůj... :-/

A i pokud se vykašlu na ty jejich žvásty, které zase uslyšíme všude, nějak nechápu smysl "tradičních velikonočních zvyků" jako je výměna vajec za mírné fyzické násilí a hromadné opíjení se. A štve mě, že zase budu za exota, když jako snad jediný v širém příbuzenstvu nebudu obcházet všechny známé ženy a... viz výše... :-(
2. GRAVATAR - Zuzka25. 3. 2005 12:23:00
Taky nesnáším velikonoce, ale byla jsem z vesnice zvyklá, rozdávat vajáčka a dělat různé lumpárny které tady děti nezažijí. Ve městě je to zkrátka jiné, ale od svého přítele by měla dostat každá slečna či paní alespoň simbolicky, nejde tu přeci o legální mlatu. Zkuste si třeba na vánoce i když je neprožíváte nedát dárky

Reklama ETARGET:

3. GRAVATAR - ZAR25. 3. 2005 18:00:00
Zuzka má pravudu. Jde-li o symboliku, ve městě je to zcela jiný příběh než na vesnici. Na velikonoce se opravdu ukáže, kdo je sadista a kdo gentleman. Ale nutno uznat, že b někdy zasloužily..... :o)
4. GRAVATAR - smirnoffff27. 3. 2005 10:05:00
Nechápu proč bychom měli, ani symbolicky. A vánoce - loni jsme to konečně zvládli a dárky jsme si nedávali. Žádné. A nemám pocit, že by nám to nějak chybělo...
5. GRAVATAR - sokolik@sokolik.czSokolík27. 3. 2005 22:08:00
[4]: To je podle mě představa krásných vánoc. Bez dárků, bez shonu a prostě v pohodě a v klidu mezi lidmi, se kterými člověk chce být. Sám nesnáším, když má někdo pocit, že musí každému na vánoce něco dát. Když mám pocit, že někomu udělají radost třeba dvat tři dárky, tak mu klidně dva nebo tři dám. A když mám dojem, že pro někoho mě do oka nic nepadlo, tak mu prostě nic nedám a není to proto, že bych ho měl míň rád, ale jen ho míň uvedu do rozpaků, když dostane něco, o co vůbec nestojí.
6. GRAVATAR - krtek28. 3. 2005 21:12:00
já dávám dárky ráda, když na ně mám :-) (a i když na ně nemám - o to víc :-)) No a vánoce jsou prostě další příležitost někomu udělat radost. Neberu to vůbec jako že musím a je to na povel. A taky nenakupuju v hyper mega marketech, které o to nejvíc stojí.. Klidně i něco vyrobím nebo tak.. A velikonoce se podle mě s vánoci srovnávat fakt nedají. V dnešní době ztratily svoji symboliku a nikdy mi ani nic neříkaly, krom toho, že když mě nepřijde někdo zmlátit, tak budu asi nějaká divná a když přijde, tak tobude zase stejně hrozný..
7. GRAVATAR - jiri.kolarik@seznam.czKořala29. 3. 2005 10:41:00
Ahojte, docela mě překvapují vaše názory. Za prvé je asi velmi mylné spojovat Velikonoce s se svátky jara taj jak to udělal smirnoffff, Tyto dva svátky spolu nemaji nic společného a to ani v nejmenším. Mrskut už Vůbec nesouvisí s Velikonocemi a pokud by si někdo dal tu práci tak by zjistil, že jde o pohanský svátek. Jinal Velikonoce jsou důležitym křesťanským svátkem. Velmi jednoduše by se to dalo říct i tak, že nebýt Velikonoc nebylo by křesžanství.
Sám nevím jakou symboliku má mrskut, a proto bych se nerad pouštěl do doho kdy to vzniklo a co je to zač. Co se týče Velikonoc tak tam mám jasnou představu a vím co se děje.
Jen jsem chtěl upozornit na rozdíly mezi Velikonocemi a Mrskutem. Název Velikonoce si lidé půjčili od křesťanů a aniž by mnohdy věděli co vlastně znamenají......

Reklama ETARGET:

8. GRAVATAR - sokolik@sokolik.czSokolík29. 3. 2005 10:57:00
[4] [7]: Velikonoce jsou svátkem, který vznikl ještě před dobami křesťanskými. Vznikl ze staročeských slov "veliká noc". Oslavuje příchod jara a mrskutem ze z dívek vyhánějí nemoci a všechno špatné. Za odměnu chlapci za tuto službu dívkám dostávájí pomlázku - nejčastěji vajíčka, která jsou symbolem plodnosti a života.

Toliko k historii velikonoc z internetu.
9. GRAVATAR - Zuzka29. 3. 2005 22:33:00
Hezkýýýý. Hodně koukáš na televizi co? Koukala jsem na zprávy a tahle věta tam přesně zazněla. Asi na tom něco bude ale nevrtejme se v historii, na ní nic nezměníme, hlavní je jak to cítíte teď, než o to jak to berou ti co už dávno nejsou. Já dostala jen trošku a jsem za to ráda, já to cítím tak že si někdo vzpoměl, ale jsem taky ráda že jsme brzy odjeli a nikdo jiný na mě nemohl. Jen nechápu proč měnit hezké zvyky za hrůzné zvyky naší mládeže.
10. GRAVATAR - sokolik@sokolik.czSokolík30. 3. 2005 1:07:00
Nekoukám. Dal jsem prostě v Googlu vyhledat historii velikonoc (asi stejně, jako někdo z televize) a opsal jsem začátek jednoho z prvních odkazů, který mi to vrátilo :)
11. GRAVATAR - kristyna Vaskova3. 4. 2009 10:33:00
hnuj
12. GRAVATAR - 77.237.153.774. 3. 2010 14:13:00

Reklama ETARGET:


Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]