29.listopadu 2005

Kultura a hudba Kamelot - Vzpomínkový koncert na Bůčka

Včera jsme byli na na koncertu skupiny Kamelot v brněnském Mahenově divadle. Jednalo se o zvláštní koncert, který byl věnován výroči tragické smrti bývalého frontmana skupiny Kamelot Radomila Bůčka Michala. Přišlo mi to jako nejlepší koncert, jaký jsem kdy navštívil. Zážitek pro mě byl naprosto dokonalý.

Koncert zahájilo promítnutí klipu s písní Já zas jak dřív, během které nastoupila skupina Kamelot v torzu původní sestavy Roman Horký - kytara a zpěv, Petr Rotschein - basa a Jaroslav Dědek Zoufalý zvaný také Kelly - bicí. Už v tuto chvíli jsem stěží tlačil slzy zpět do očí. V této sestavě zahráli několik fantastických starých Kameloťáckých písniček.

Po té tuto sestavu vystřídalo aktuaální seskupení skupiny Kamelot: Roman Horký (sólová kytara a zpěv), Pavel Plch zvaný všelijak (bicí - co ten dokáže s bubnama to není pro mou hlavu), Jiří Meisner (pětistrunná baskytara - nejstarší člen kapely, a co on vyrábí na baskytaru mě taky hlava nebere) a Marek Dráb zvaný Špek (doprovodná kytara).

První polovinu koncertu hráli všechny staré Kameloťácké písnicky, které dokáží člověka chytit u srdce a nepustit pěkně dlouhou dobu. Věřím tomu, že v řadách publika ukanula nejedna tajná slza.

Po přestávce přeladili Kameloti opět na vlnu nových věcí a hráli novinky z poslední doby a dokonce i některé pro mě úplně nové věci. Obzvlášť se mi líbila třeba písnička o malé Valerii (na jméno si teď určitě nevzpomenu).

Celý koncert byl doprovázen projekcí na plátno, která byla fajn až na dvě drobnosti, a to že měla tak vteřinu zpoždění oproti hudbě a při každém větším basu se zachvěla. Ale na vynikajícím dojmu z celého koncertu to rozhodně ubrat nemohlo.

Brněnská skupina Kamelot

Koncert byl zakončen písničkou Čas rozchodl zpívanou a hranou na sucho všemi (tedy i původními) Kameloťáky včetně technika (Dalibor Klusáček) a zvukaře (Miloš Hollan), která byla naprosto dokonalá.

Celý koncert podle mě neměl chybu a byl to nejen nejlepší koncert Kamelotů, jaký jsem já zažil, ale dost možná i nejlepší koncert vůbec. Je vidět, že Kameloti odchodem Richarda Luky rozhodně ztrátu neutrpěli.


Přečteno: 6988x | Komentářů: 5x | Kategorie: Kultura a hudba

Komentáře čtenářů

1. GRAVATAR - dalink@volny.czKusty30. 11. 2005 1:22:00
Sokolíku dík. Víš, celý tento koncert v Mahence jsem vymyslel de facto já, napsal jsem k němu i scénář a dal ho s Romanem dohromady, celý ho svítil, zařídil projekci, obsluhoval disky i světla a vlastně Ty jediný jsi ocenil moji práci. Na našich oficiálních stránkách Kamelotu to nikdo neocenil, což mne dost zamrzelo, ale tak už to někdy bývá. V žádném případě se nechci chlubit a proto Ti raději píši na Tvoje stránky. Kusty
2. GRAVATAR - Adrika30. 11. 2005 6:34:00
Sokolík,nie že by som ťa chcela kritizovať,to v žiadnom prípade ale len pre upresnenie,Vladimír Chromeček tam bohužial nebol. Na basu hral Peter Rotschein.

Reklama ETARGET:

3. GRAVATAR - sokolik@sokolik.czSokolík30. 11. 2005 6:49:00
[2]: Díky. Chybička se vloudila. Opraveno.
4. GRAVATAR - kytara.je.muj.zivot@email.czLancelot30. 11. 2005 9:37:00
Já bych snad jenom dodal, že Bůček nebyl frontman..ale to už je asi jedno.. :-)
5. GRAVATAR - kytara.je.muj.zivot@email.czLancelot30. 11. 2005 9:53:00
[1] To Kusty: Koncert byl skvělý..včetně všeho okolo..kdybych věděl, že za tím stojíš ty, jmenoval bych tě a osobně ti poděkoval.. Chválil jsem koncert i Kamelot..ty jsi ten koncert vymyslel a součástí Kamelotu jsi taky..tak jsem tu tvou práci přece ocenil i já.. :-)

Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]