18.května 2006

Aktuality Pokuty za parkování stále platit nemusíme

Díky Slůněti a potažmo článku na idnes.cz mám potvrzeno, že i po změně silničního zákona nebudu muset platit pokuty za špatné parkování.

Stále totiž bude platit, že v případě, že vozidlo při přestupku řídila dle Obačanského zákoníku osoba blízká, nejsem povinen vůči ní vypovídat.

Více: auto.idnes.cz


Přečteno: 10339x | Komentářů: 6x | Kategorie: Aktuality

Komentáře čtenářů

1. GRAVATAR - Adam_r9. 6. 2006 22:44:00
Mam obavu, ze to nebude az zas tak zhave. Novy zakon totiz pamatuje na situace, kdy provozovatel vozidla nevi (nebo dela ze nevi), kdo aute v dane dobe jel. To muze byt hodnoceno castkou az 20 000 kc.
Tedy pokud rekne, ze nebude vypovidat proti rodinnemu prislusnikovi, tak ho sice ochrani pred pokutou za parkovani, ale muze dostat pokutu za to, ze "nevedel, kdo auto v tu dobu ridil." A tato pokuta bude s nejvetsi pravdobnosti vyssi.
2. GRAVATAR - sokolik@sokolik.czSokolík11. 6. 2006 22:09:00
Myslím si, že nemáš úplně pravdu. Konkretně v poslední větě. Pokud řeknu, že vím, kdo auto řídil a vzhledem k tomu, že je to osoba mě blízká, nebudu proti ní vypovídat, tak pokud nezjistí jinak (např. videozáznamem), kdo auto řídil, tak není komu dát pokutu.

Reklama ETARGET:

3. GRAVATAR - Karel1. 7. 2006 11:55:00
Lepší než se odvolávat na osobu blízkou a odmítat podávat
vysvětlení je plně spolupracovat a na rovinu přiznat že
auto řídil váš známý z Portugalska co tady byl na návštěvě.
Jelikož jde o občana státu z EU, neexistuje žádná evidence
o jeho pobytu zde u nás.
4. GRAVATAR - Ing.Kittl@gmail.comLojza13. 9. 2006 9:45:00
Dnes v 7:30 jsem byl na Městské policii v Praze, Korunní 98 a musím potvrdit první komentář. Sice jsem měl právo odvolat se na osobu blízkou, automaticky by tím ale pro mne začalo správní řízení, že jsem neuvedl, kdo vozidlo řídil. Předpokládám, že náklady správního řízení nebude platit stát, takže tyhle náklady by šly na mne a max. pokuta je tam až 50 000. Dohodl jsem se s policistou, že to osobě blízké oznámím a že ona se dostaví do konce září. Na kolegu z Portugalska jsem zapomněl, to zkusím příště.
5. GRAVATAR - franta pepa jednička21. 9. 2008 23:52:00
vykašlete se na osobu blízkou, to už nikdo nežere. prostě neříkejte nic, zjistit si kdo auto řídil je jen a jen práce policie. a vy máte právo nevypovídat pokud byste způsobili újmu sobě nebo osobě, jejíž újmu byste cítili jako újmu vlastní. ale příslušníci mají povinost vás o tomto zákoně poučit, a pokud tak neudělají donuťte je k tomu aby tak učinili. a potom odepřete podání výpovědi právě s odvolání na tento zákon. a to můžete udělat při kažném předvolání pořád dokolečka, než je to přestane bavit. jak prosté...
6. GRAVATAR - ISIS18. 2. 2010 13:13:00
V poučení je, že nemusíte vypovídat pokud přivodíte stíhání osobě blízké nebo tomu jehož újmu by jste považoval jako svoji vlastní. Nikdo na Vá nemůže tedy vymáhat ani jméno řidiče natož vyhrožovat sankcí.

Přidat vlastní komentář k článkuZ důvovů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište texy "NOSPAM":

Chcete-li ke komentáři přidat svou fotku nebo jinou ikonku, postupujte podle návodu.


TOPlist

[CNW:Counter]